Powiedziałam mamie o ciąży, a ona przyniosła trzy duże paczki. Nie mogłam uwierzyć, że postanowiła podarować mi coś takiego

Wyszłam za mąż, gdy miałam dwadzieścia trzy lata. Mężczyznę znalazłam ze swojej rodzinnej wsi. Z Jackiem byliśmy przyjaciółmi od dzieciństwa, chodziliśmy do jednej szkoły, ciągle razem się bawiliśmy. Nasze rodziny też były blisko siebie. Kiedy dorośliśmy, dziecięce przyjaźnie przerodziły się w miłość. Rodzice byli bardzo szczęśliwi z mojego małżeństwa. Mama bardzo pragnęła mieć wnuki.

– Zosiu, moja droga, nie zwlekaj z dziećmi, my z tatą bardzo chcemy się nimi zaopiekować.

Nie minął nawet rok po ślubie, a ja mogłam już ucieszyć wszystkich nowiną o ciąży. Radości rodziców nie było końca. Mamie nawet łzy ze szczęścia popłynęły z oczu. Oczywiście, kiedy dowiedziałam się o ciąży, zaczęłam częściej odwiedzać rodziców, często pytałam mamę o porady dotyczące macierzyństwa.

Ona chętnie dzieliła się ze mną swoimi doświadczeniami.

– Kochanie, nie musisz kupować wielu ubrań dla dziecka. I zabawki też nie są potrzebne – powiedziała.

Byłam zdziwiona, przecież nie miałam niczego na start. A ona poszła do pokoju i przyniosła trzy duże paczki. W jednej były najróżniejsze ubrania dla malucha, a w drugiej mnóstwo różnych zabawek. Zastygłam w bezruchu:

– Mamo, skąd to u Ciebie? Naprawdę to zatrzymałaś?

Mama uśmiechnęła się:

– No, oczywiście!

W tych wszystkich pudełkach były moje zabawki z dzieciństwa i wiele ubrań. A nawet po upływie lat były pięknie i w świetnym stanie. Pamiętam, że w tamtych czasach byłam najlepiej ubranym dzieckiem w okolicy, a wszystko dzięki ciotce, siostrze mamy, która wysyłała dla mnie całą wyprawkę z zagranicy.

Na świat przyszło długo oczekiwane, niebieskookie cudowne dziecko. Moja mama z entuzjazmem dbała o swoją pierwszą wnuczkę, nie spuszczała jej na krok.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *