Internautka do Dominiki Gwit: “Akceptowanie swojej otyłości to LENISTWO”. Aktorka odpowiedziała

Dominika Gwit wróciła pamięcią do swojej metamorfozy z 2014 roku, gdy schudła 50 kg. Stwierdziła, że była wtedy “najsmutniejsza na świecie”. Aktorka postanowiła odpowiedzieć na spływające ze strony internautów słowa krytyki.

Dominika Gwit w ostatnim czasie odłożyła karierę na bok i w pełni skupiła się na macierzyństwie. Aktorka znalazła jednak chwilę, aby udzielić wywiadu Małgorzacie Ohme. W trakcie rozmowy z byłą gospodynią “Dzień dobry TVN” 35-latka powróciła pamięcią do swojej zaskakującej metamorfozy. Przypomnijmy, że gwieździe udało się w 2014 roku zrzucić aż 50 kilogramów. Jak sama przyznała, moment utraty wagi był dla niej wyjątkowo mrocznym czasem.

Jak ja schudłam 50 kg, to byłam najsmutniejszym człowiekiem na świecie. Moja mama się mnie zapytała: dziecko, gdzie ty jesteś? Przestałam się śmiać, uśmiechać, porzuciłam wszystkie swoje pasje, przestałam rozmawiać o kinie, które kochałam. (…) 17 razy dziennie się ważyłam, mierzyłam, ile mam mięśni, ile tkanki tłuszczowej. Dramat. Byłam smutna, nieszczęśliwa, choć wydawało mi się, że jestem najszczęśliwsza na świecie – tłumaczyła aktorka.

Internautka skrytykowała wypowiedź Dominiki Gwit na temat otyłości. Aktorka postanowiła zareagować

Wypowiedzi Dominiki skłoniły internautów do wielu zaciętych dyskusji. Sporo emocji wywołał fragment wywiadu, w którym aktorka stwierdziła, że “z otyłością można wygrać, kiedy w pełni się ją zaakceptuje, zrozumie i wie, jak ewentualnie z nią walczyć”. Pod zapowiedzią rozmowy na Instagramie Małgorzaty Ohme zaroiło się od komentarzy. Część odbiorców postanowiła dosadnie wyrazić swoją opinię na temat podejścia Dominiki Gwit.

Otyłość i zdrowie nie idą w parze. Akceptowanie swojej otyłości to nic innego, jak lenistwoa promowanie tego i zniechęcanie do pracy nad swoim zdrowiem nie powinno mieć miejsca – napisała jedna z internautek.

Dominika Gwit postanowiła odpowiedzieć na komentarz, podkreślając m.in., że otyłość jest chorobą, która oddziałuje nie tylko na zdrowie fizyczne, ale również psychiczne. Aktorka przyznała, że wiele otyłych osób wstydzi się iść do lekarza.

Otyłość to choroba, która wynika najczęściej z ciężkich chorób metabolicznych. Żeby z nią walczyć, trzeba ją poznać. Dowiedzieć się, skąd jest i jak ją leczyć. Żeby to zrobić, trzeba szukać dobrych lekarzy, szukać pomocy, aby okiełznać otyłość, aby nie dać się jej rozprzestrzenić. Jednak, żeby to zrobić trzeba WYJŚĆ z domu, pokazać się ludziom, lekarzom. Otyłość niszczy psychikę, jest straszna. Wiele otyłych osób wstydzi się iść do lekarza. Dlatego trzeba dać sobie szansę na dobre życie, nie pozwolić na to, by otyłość nami zawładnęła. Bo w życiu chodzi o zdrowie, uśmiech, miłość i danie sobie szansy na dobre życie. Zapraszam do obejrzenia całego wywiadu – odpowiedziała na słowa krytyki Dominika Gwit.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Gosia Ohme (@gosiaohme)

Internautka do Dominiki Gwit: "Akceptowanie swojej otyłości to LENISTWO". Aktorka odpowiedziała
Dominika Gwit odpowiada na krytykę. Chodzi o słowa nt. otyłości (Instagram)
Internautka do Dominiki Gwit: "Akceptowanie swojej otyłości to LENISTWO". Aktorka odpowiedziała
Dominika Gwit odpowiada na krytykę. Chodzi o słowa nt. otyłości (YouTube)
Internautka do Dominiki Gwit: "Akceptowanie swojej otyłości to LENISTWO". Aktorka odpowiedziała
Dominika Gwit odpowiada na krytykę. Chodzi o słowa nt. otyłości (YouTube)
Internautka do Dominiki Gwit: "Akceptowanie swojej otyłości to LENISTWO". Aktorka odpowiedziała
Dominika Gwit odpowiada na krytykę. Chodzi o słowa nt. otyłości (AKPA)

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *