Jarosław Jakimowicz ZAROBIŁ FORTUNĘ w TVP. Wyliczono, ile dokładnie zgarnął

Pół roku temu Jarosław Jakimowicz pożegnał się z pracą w Telewizji Polskiej. Patrząc na jego stan konta, nie powinien mieć jednak powodów do narzekania. Wysokość zarobków publicysty z pewnością pozwoliłaby mu godnie żyć na bezrobociu przez kilka najbliższych lat.

Temat zarobków byłych już gwiazd TVP Info oraz zapraszanych do stacji wszelkiej maści komentatorów i ekspertów, nie przestaje wzbudzać powszechnego oburzenia. Rekordziści inkasowali nawet siedmiocyfrowe kwoty w skali zaledwie roku. Nic zatem dziwnego, że mogli pozwolić sobie na życie godne arabskich szejków.

Na “złotych czasach” dla dzisiejszej opozycji w ciągu ostatnich 8 lat skorzystało wiele osób, które wcześniej nie firmowały swoimi nazwiskami żadnej opcji politycznej. Idealną okazję do zarobku wywęszył Jarosław Jakimowicz, dawny “młody wilk”, który po średnio udanej karierze filmowej i nadającej się jedynie do zapomnienia przygodzie u boku Joli Rutowicz w reaktywowanym “Big Brotherze”, nieoczekiwanie stał się bohaterem mediów publicznych. Umizgi w stronę poprzedniej partii rządzącej zaowocowały propozycjami współpracy z Telewizją Polską.

Jarosław Jakimowicz zbił kokosy na pracy w TVP. Jego konto zasiliła pokaźna kwota

54-latek przez długi czas błąkał się po obrzeżach show biznesu, nie do końca mając pomysł na reaktywację kariery. Z pewnością nie spodziewał się, że gościnne występy na antenie TVP Info doprowadzą go do objęcia funkcji gospodarza własnego programu. Od 2020 r. prowadził z Magdaleną Ogórek cykl publicystyczny “W kontrze”, który z założenia miał przedstawiać różne punkty widzenia. Jak jednak można było się spodziewać, wymyślona przez producentów formuła wymiany opinii, ostatecznie sprowadzała się do wspólnego wygłaszania peanów na cześć rządzących.

Słynący z ciętego języka i kontrowersyjnych opinii prezenter w końcu się doigrał. Latem ubiegłego roku wygasła jego współpraca z Telewizją Polską. Jak się jednak okazało, podczas niespełna 4 lat występowania w mediach publicznych wzbogacił się o ponad 1,5 miliona złotych.

Informację upublicznił Piotr Krysiak, autor kontrowersyjnych “Dziewczyn z Dubaju”, który w przeszłości miał już do czynienia z Jakimowiczem. Panowie toczyli głośny spór zakończony postępowaniem sądowym i ostatecznym zwycięstwem pisarza. Oskarżyciel nawet nie pofatygował się na salę rozpraw.

Jarosław Jakimowicz z roku na rok otrzymywał coraz wyższe wynagrodzenie. W 2020 r. zainkasował ponad 204 tysiące złotych. Rok później na jego konto trafiło dokładnie 363 600 zł, w 2022 – 473 400 zł, natomiast w pierwszej połowie ubiegłego roku wzbogacił się o 233 705 zł.

To jednak nie koniec wyliczeń. Były gwiazdor TVP Info co tydzień pojawiał się w “Pytaniu na śniadanie” w ramach osobnego cyklu sensacyjno-kryminalnego. Według wyliczeń serwisu ShowNews każde wydanie jego “kąciku” oznaczało przelew na kwotę 2000 zł. Tylko z tego tytułu zarobił łącznie 400 tysięcy złotych.

Przynajmniej wiadomo, że nie będzie miał problemu z rozdysponowaniem części tej sumy pieniędzy.

Jarosław Jakimowicz ZAROBIŁ FORTUNĘ w TVP. Wyliczono, ile dokładnie zgarnął
Jarosław Jakimowicz (East News, Beata Zawrzel/REPORTER)

Jarosław Jakimowicz ZAROBIŁ FORTUNĘ w TVP. Wyliczono, ile dokładnie zgarnął
Jarosław Jakimowicz (AKPA, Baranowski)
Jarosław Jakimowicz ZAROBIŁ FORTUNĘ w TVP. Wyliczono, ile dokładnie zgarnął
Jarosław Jakimowicz (AKPA)

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *