Wszystko się zmieniło, gdy mój mąż zatrudnił młodą pracownicę, która pilnie starała się zrozumieć coś więcej niż tylko pracę. Leszek szybko dokonał wyboru i wystawił mnie i dzieci za próg.

Przeżyłam z mężem 11 lat razem, ale w końcu doszło do rozwodu. Na początku wszystko wydawało się idealne. Leszek oświadczył się po pół roku związku. Byłam zwykłą dziewczyną z przeciętnej rodziny, a on synem wpływowych rodziców. Miał dobre perspektywy zawodowe i pracowałby gdziekolwiek z przyjemnością. Jego charakter też był dość dobry, chociaż nie bez wad.

Oczywiście przyjęłam oświadczyny. Teściowie podarowali nam luksusowe trzypokojowe mieszkanie. Długo nie mogliśmy mieć dzieci, ale w końcu urodził się syn, a potem córka. Myślałam, że moje życie to jak bajka, w której wszystko jest dobrze i wspaniale.

Ale wszystko się zmieniło, gdy mój mąż zatrudnił młodą współpracowniczkę, która bardzo się starała zrozumieć nie tylko swoje obowiązki zawodowe. Leszek szybko podjął decyzję i wyrzucił nas z dziećmi na bruk. Rodzice przyjęli mnie i dzieci, pozwalając nam zamieszkać w starym mieszkaniu babci. Było to trudne i dziwne doświadczenie, ale z czasem nauczyłam się żyć na nowo: oszczędzać, pracować i godzić obowiązki domowe z opieką nad dziećmi.

Kiedyś zadzwonił telefon z nieznanego numeru. Okazało się, że to głos mojego byłego męża. Prosił o wybaczenie i przyznał, że popełnił błąd. Przez tydzień namawiał mnie na spotkanie i w końcu się zgodziłam. Chciałam zrozumieć, czego od mnie chce i dlaczego dzwoni.

Zamiast dawnego, przystojnego ukochanego zobaczyłam zniszczonego mężczyznę z workami pod oczami i tygodniowym zarostem. Ledwo rozpoznałam swojego Leszka. Błagał mnie, abym wróciła z dziećmi, stał i płakał, prosząc o wybaczenie.

Przed spotkaniem bałam się, że złamię się i wrócę do niego, ale ku mojemu zaskoczeniu byłam emocjonalnie odporna. Patrzyłam na osobę, którą kiedyś kochałam i nie czułam nic. Ani złości, ani tęsknoty. Tylko obojętność.

Po spotkaniu wróciłam do mieszkania i zadzwoniłam do mamy, a później do przyjaciółek. Mama była za tym, abym wróciła do męża, a przyjaciółki ostrzegały, aby nigdy nie powtarzać tego błędu.

A ja nadal nie wiem, co tak naprawdę czuję do mojego byłego męża.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *