Tyle wynosi emerytura Cugowskiego. “Będę musiał śpiewać do śmierci”

Krzysztof Cugowski przed kilkoma laty przeszedł na emeryturę. Szybko jednak uzmysłowił sobie, że wysokość świadczenia, na które może liczyć, nie pozwala nawet na opłacenie najważniejszych rachunków. Ile dokładnie wynosi emerytura Cugowskiego?

Krzysztof Cugowski jest jednym z najpopularniejszych polskich wokalistów. Przez kilka dekad współtworzył zespół Budka Suflera, z którym wydał aż 20 albumów studyjnych.

Grupa wypromowała takie przeboje jak choćby “Takie tango”, “Bal wszystkich świętych”, a także “Za ostatni grosz”. Zespół co prawda zakończył działalność w 2014 roku, jednak powrócił na sceny pięć lat później, już z nowym wokalistą. Cugowski wtenczas postanowił zupełnie odciąć się od grupy.

W międzyczasie założył razem z synami zespół Cugowscy. Koncertował też z Zespołem Mistrzów, natomiast w 2017 roku przeszedł na emeryturę.

Działalności zawodowej jednak nie zawiesił. Artysta wciąż dorabia do emerytury.

Taką emeryturę ma Krzysztof Cugowski

W 2017 roku emerytura Cugowskiego wynosiła tylko… 600 złotych. To dlatego, że na przestrzeni lat artysta opłacał bardzo niewielkie składki – zaledwie 14 groszy miesięcznie.

Aktualnie Cugowski obecnie dostaje około 1700 zł miesięcznie. Oczywiście taka kwota również nie pozwala mu na to, by spokojnie wyżyć.

Cugowskiemu absolutnie nie brakuje energii. Serwis WP Teleshow podał, że tylko w pierwszych trzech miesiącach poprzedniego roku zagrał aż 17 koncertów. Za każdy taki występ zgarniał około 50 tysięcy złotych. To daje zawrotną kwotę 850 tysięcy złotych jedynie za pierwszy kwartał 2023 roku!

Ten rok również zapowiada się pracowicie. W najbliższych miesiącach ma wziąć udział co najmniej w 29 koncertach. Najpewniej zatem na finanse nie będzie mógł narzekać.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *