Wiktor Zborowski i Maria Winiarska są razem już ponad pół wieku. “Sam się dziwię, że ona tyle ze mną wytrzymała”

Wiktor Zborowski i Maria Winiarska to małżeństwo nietuzinkowe i wybuchowe. Tworzą jedno z najtrwalszych małżeństw w polskim show-biznesie, choć wspominając początki związku, z rozbawieniem twierdzą, że wcale do siebie nie pasowali.

Maria Winiarska i Wiktor Zborowski to znana para aktorska, która swoją wspólną podróż rozpoczęła w Akademii Teatralnej, gdzie obydwoje studiowali. Ich losy połączyły się w 1969 roku, ale nie od razu między nimi zaiskrzyło. Po wielu latach spędzonych razem, żartują, że są jak ogień i woda, zupełnie do siebie nie pasują, nawet pod względem zodiakalnym.

Maria Winiarska, mimo wszystko, była zafascynowana spokojem, poczuciem humoru i inteligencją Wiktora Zborowskiego. Dodatkowo aktor nie szczędził wysiłków, aby zdobyć jej względy, co zaimponowało aktorce. “Ciągle za mną łaził. Dałam mu buziaka, a on zadzwonił i zapytał, co chciałam przez to powiedzieć. W środku zimy specjalnie dla mnie zdobył gałązki bzu” – wspominała.

 

Decyzja o ślubie przyszła po pewnym czasie. Jak opowiadała aktorka: “Mój ojciec lekarz w końcu powiedział: ‘Jak Wiktor przychodzi z tobą do mnie do szpitala, to ja nie wiem, jak mam go przedstawić. Dochodzący?’. A babcia Wiktora powtarzała, że w grzechu żyjemy i w końcu zdecydowaliśmy się na ślub”.

Z tego związku przyszły na świat dwie córki – Hania i Zosia. Maria Winiarska i Wiktor Zborowski są z nich niezwykle dumni. Wypracowali sobie z nimi silną więź, opartą na zaufaniu. Córki wiedziały, że zawsze mogą liczyć na wsparcie swojej mamy, a tata zawsze służył radą w kwestiach zawodowych.

“Dobrze, że je wychowywaliśmy razem, bo była jakaś równowaga: to, co ja napsułam, on nareperował i odwrotnie. Wiktor nasze dziewczynki bardzo kocha, wspiera, martwi się, cieszy z ich sukcesów”, mówiła Maria Winiarska w rozmowie z Katarzyną Burzyńską-Sychowicz dla BabybyAnn.

Maria Winiarska i Wiktor Zborowski są razem już od pięciu dekad! “W grzechu 6 i 44 po ślubie. […] Wiktor twierdzi, że to, co było przed ślubem, się nie liczy. On czci te 44 lata, od kiedy jesteśmy małżeństwem. A ja jednak upieram się, by celebrować 50 lat razem, bo przecież poznaliśmy się w szkole teatralnej i szybko zaczęliśmy ze sobą chodzić”, wspominała Maria Winiarska w 2020 roku w rozmowie z Faktem.

Ich związek jest pełen emocji, a miłość, która ich łączy, jest niezwykle silna. “Małżeństwo to ciężka robota, bez urlopu. Orka na ugorze. Ale dopóki moja żona dziwi się, że po jej mieszkaniu snuje się jakiś facet w kalesonach, a ja dziwię się, że po moim mieszkaniu pęta się jakaś bliżej mi nieznana pani w halce, to znaczy, że jeszcze potrafimy patrzeć na świat zdumionymi oczami i wszystko jest w porządku. Ale na pewno nie byłoby pasjonująco, gdybyśmy tak sobie cały czas jedli z dzióbków i wszystkie wolne chwile spędzali tylko z sobą”, podkreślał w wywiadzie dla Super Expressu Wiktor Zborowski.

Ich miłość jest pełna ciepła, szacunku i zrozumienia. Maria Winiarska napisała: “My już nawet chorujemy na te same choroby, na bank będziemy już zawsze razem, bo u nas to tak troszkę jest, że »wiódł ślepy kulawego«. Jest inaczej niż kiedyś, nie ma co udawać, ale wiecie co? Jest fajnie. Wspieramy się, kochamy i zawsze możemy na siebie liczyć. Życzę każdemu takiego męża”.

Pytani o to, jaki jest ich przepis na ponad 50 lat zgodnego małżeństwa, puszczają oko do mediów, ale podkreślają, że to kwestia systematycznej, codziennej pracy. – Nie wiem, jaka jest recepta. (…) Ja się sam sobie dziwię, że ona tyle ze mną wytrzymała, bo nie jestem taki łatwy w obsłudze – wyznał aktor w rozmowie o żonie z portalem cozatydzien.tvn.pl.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *