Edyta Folwarska ujawniła wynagrodzenia wykonawców disco polo. Zenon Martyniuk zgarnia CORAZ MNIEJ

Branża muzyczna długo podnosiła się po wyniszczającym dla kultury dwuletnim okresie pandemii. Jej skutki finansowe odczuwane są jeszcze dziś. Edyta Folwarska zdradziła, jak ten problem wygląda z perspektywy gwiazd disco polo. Podała też konkretne stawki.

O stawkach koncertowych najpopularniejszych polskich wykonawców przez wiele lat krążyły legendy. Artyści utrzymujący się na muzycznej powierzchni od dekad, jak również ich młodsi koledzy, którzy wyciskają swoje 5 minut do ostatniej kropli, przytulają nawet kilkadziesiąt tysięcy za występ. Dzięki przeprowadzonemu rok temu eksperymentowi wreszcie poznaliśmy konkretne kwoty.

Wydawać by się mogło, że reprezentanci muzyki tanecznej inkasują jeszcze wyższe honoraria. W końcu mało która impreza odbywa się bez puszczanych na cały regulator “Oczu zielonych” czy “Majteczek w kropeczki”. Tymczasem branża discopolowa przeżywa właśnie spore załamanie, co zdaje się potwierdzać wypowiedź mocno zaznajomionej z tym środowiskiem prezenterki Polo TV.

Zenon Martyniuk znacząco obniżył stawki za występ. Na ile wycenia występ zespołu Akcent?

Wynagrodzenia koncertowe sprzed kilku lat, jakie nieśmiało przewijały się w muzycznych kuluarach, to już wyłącznie pieśń przeszłości. Edyta Folwarska, która ima się różnych zajęć, by podtrzymywać zainteresowanie wokół swojej osoby, od kilkunastu lat kurczowo trzyma się branży rozrywkowej. Celebrytka ucięła wszelkie spekulacje na temat niebotycznych zarobków sławnych muzyków.

Właśnie każdy myśli, że 25 tysięcy złotych za koncert to jest dużo, ale to nie jest dużo. Dlatego, że bierzesz 25 tysięcy, minus 20 proc. podatku, do tego masz 5 osób do podziałki, musisz zapłacić kierowcy, tancerzom, DJ-owi, musisz wziąć gażę dla siebie, musisz pokryć koszty noclegu, koszty paliwa, jakieś jedzenie, i tak naprawdę to z 25 tysięcy na rękę zostaje im piątka – wyjaśniła w rozmowie z serwisem Party.

37-latka dodała również, że popandemiczne okoliczności oznaczające konieczność zaciśnięcia pasa i odrobienia nieraz milionowych strat przez największe przedsiębiorstwa znacząco odcisnęły się na wynagrodzeniach scenicznych wyjadaczy. Nawet Zenon Martyniuk musiał dostosować się do nowych realiów.

Rynek się pogorszył, były złote czasy, że faktycznie Zenek brał i po 40 i po 80 tysięcy za koncert, a teraz wszyscy opuścili tak stawki, że i po dychu biorą – zdradziła Edyta Folwarska.

Może dobrym pomysłem byłby pakiet premium obejmujący też występ małżonki?

Edyta Folwarska ujawniła wynagrodzenia wykonawców disco polo. Zenon Martyniuk zgarnia CORAZ MNIEJ
Edyta Folwarska (AKPA, Podlewski)
Edyta Folwarska ujawniła wynagrodzenia wykonawców disco polo. Zenon Martyniuk zgarnia CORAZ MNIEJ
Zenon Martyniuk (AKPA, Podlewski)
Edyta Folwarska ujawniła wynagrodzenia wykonawców disco polo. Zenon Martyniuk zgarnia CORAZ MNIEJ
Zenon Martyniuk (AKPA, Piętka Mieszko)

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *