Gdy Dagmara otrzymała w spadku trzypokojowe mieszkanie, jej rodzina natychmiast o niej pomyślała, ponieważ każdy miał własne plany na to mieszkanie.

Rodzice Dagmary rozwiedli się, gdy dziewczyna miała zaledwie 2 lata. Niedługo potem jej matka wyszła za mąż za innego mężczyznę. Początkowo żyli u matki ojczyma, a potem kupili własne mieszkanie. Dagmara studiuje na trzecim roku na bezpłatnym wydziale prawa. Mieszka z matką i ojczymem, a także przyrodnim bratem i siostrą. Relacje z ojczymem są przyzwoite, a z ojcem zawsze utrzymywała dobre stosunki. Ojciec poświęcał jej dużo czasu. Około 4 lata temu ożenił się ponownie. Oni także mają swoje mieszkanie i syna.

Kilka miesięcy temu zmarła babcia, matka ojca. Zostawiła jedynej wnuczce swoje trzypokojowe mieszkanie i działkę z małym domkiem na przedmieściach.
Ojciec poprosił o działkę, a Dagmara się zgodziła, ponieważ z ojcem dobrze żyła, a babcia w końcu była jego matką, więc coś mu się po niej należało, a po drugie nie zależało jej na tej nieruchomości.

Pozostało tylko mieszkanie i tu był problem. Mieszkanie znajdowało się w innym mieście. Dagmara chciała w nim zamieszkać, ale dopiero po skończeniu studiów, bo nie chciała się przenosić na inny uniwersytet.

Matka z ojczymem także chcieli coś dla siebie ze spadku po babci. Domagali się, żeby Dagmara sprzedała mieszkanie, kupiła sobie jednopokojowe, a resztę pieniędzy podzieliła między przyrodnim bratem i siostrą. Uzasadniali to twierdząc, że skoro ją utrzymują, to Dagmara powinna im się odwdzięczyć. Dziewczyna nie chce sprzedawać mieszkania. Obawia się jednak, że po jej odmowie nastąpi zmiana nastawienia matki i ojczyma i przestaną ją utrzymywać.

W takim wypadku będzie usiała zrezygnować z uczelni i znaleźć pracę, ale wtedy nie zdobędzie wykształcenia wyższego. Jej ojciec sprzeciwia się porzuceniu studiów. Sprzedaży mieszkania również jest przeciwny.
– Sprawę z mieszkaniem rozwiążesz po ukończeniu nauki. Dziś masz gdzie mieszkać. A babci mieszkanie możesz wynająć. Zarobione pieniądze wystarczą ci na rozwiązanie wszystkich swoich problemów. Nawet jeśli mieszkanie z matką i jej rodziną stanie się nie do zniesienia, możesz wynająć sobie jednopokojowe mieszkanie i żyć spokojnie, – wyraził swoje spojrzenie na problem.
Co powinna zrobić?

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *