Piotr powiedział żonie, że w jego życiu pojawił się ktoś inny. Następnego dnia zobaczył drugie oblicze żony

Piotr powiedział żonie, że w jego życiu pojawił się ktoś inny. Następnego dnia zobaczył drugie oblicze żony

Asia i Piotr świętowali swoje perłowe gody. Asia była na tyle naiwna, że wierzyła, iż w jej małżeństwie wszystko jest tak, jak być powinno. Jednak to było tylko złudzenie. Już dawno przestała dbać o siebie. W ogóle nie ciągnęło jej do męża.

W ciągu 30 lat wychowali dwoje wspaniałych dzieci. Syn i córka już dawno założyli własną rodzinę i wyprowadzili się od rodziców do miasta, a Asia i Piotr zostali na wsi.

Czasami jej mąż zostawał do późna w pracy. Asia nie lubiła tego, ale nic nie mówiła. Raz zdarzyło się, że w ogóle nie wrócił do domu na noc. Nie mogła znaleźć sobie miejsca czekając na męża, a on nawet nie odbierał telefonu. Asia obdzwoniła wszystkich jego kolegów, zadzwoniła nawet do jego matki, jednak nikt nie wiedział, gdzie może być Piotr. Joanna nie spała całą noc.

Jej mąż wrócił jak gdyby nic się nie stało. Przebrał się i znów wyszedł. Wieczorem wypytywała męża:

-Gdzie byłeś? Dzwoniłam do ciebie, dlaczego nie odebrałeś telefonu? Obdzwoniłam wszystkich, których znałam, nie spałam do rana. Martwiłam się.

Nie kocham cię.

Asia zaniemówiła. Powoli usiadła na krześle, łzy zaczęły spływać po jej policzkach.

-Przepraszam, nie chcę cię zranić, ale fakt jest faktem. Poznałem kogoś innego. Tchnęła we mnie nowe życie. Ty i ja ostatnio w ogóle się nie dogadujemy. Sam powiem dzieciom, spakuję się i wyjadę. Złożę też pozew o rozwód.

Asia milczała, płacząc cicho. Nie spodziewała się tego po swoim mężu. Żyli razem od 30 lat, na dobre i na złe. A on zachował się tak podle.

Tego samego wieczoru odwiedziła ją przyjaciółka Agnieszka.

-No, dlaczego jesteś taka zaskoczona? Widziałaś się w lustrze? Przestałaś o siebie dbać, więc mąż znalazł kogoś lepszego. Jutro idziemy do salonu piękności – powiedziała jej przyjaciółka.

Wcześnie rano Agnieszka i Asia wybrały się do miasta do gabinetu kosmetycznego, potem do fryzjera, a następnie do centrum handlowego i kupiły mnóstwo nowych ubrań.

Teraz jesteś znowu piękna! Wszyscy mężczyźni będą ustawiać się w kolejce do ciebie.

Kobiety poszli do swojej ulubionej kawiarni, gdzie siedział mąż Asi. Gdy zobaczył nową Joannę, jego uczucia znów zaczęły odżywać. Wrócił do domu z bukietem kwiatów i przeprosił. Asia w milczeniu wskazała na drzwi. Nie zamierzała mu wybaczyć.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *