Elżbieta Zapendowska w swoim stylu MIAŻDŻY… Sanah! “Bardzo BANALNA”

Sanah może pochwalić się wieloma rekordowymi sukcesami na koncie. Jej osiągnięcia nie przekonują jednak Elżbiety Zapendowskiej. Nauczycielka śpiewu wyjątkowo surowo oceniła jeden z projektów 26-latki. Nie ona pierwsza.

Jeszcze parę lat temu chyba mało kto spodziewał się, że radiowy przebój “Szampan”, otworzy Sanah drzwi do kariery, o jakiej marzy większość polskich wokalistek. Dziś 26-latka bije rekordy odtworzeń na Spotify i zapisuje się na kartach historii, między innymi jako pierwsza Polka, która wyprzedała Stadion Narodowy w Warszawie.

Elżbieta Zapendowska ostro o Sanah

Nie wszyscy są jednak tak samo zachwyceni wokalistką. Do grona jej fanów zdecydowanie nie należy Elżbieta Zapendowska. Ostatnio w rozmowie ze “Światem gwiazd” przyznała, że nie spodobał jej się album, na którym Sanah śpiewała teksty polskich poetów.

Nie jestem zachwycona tą artystką. Szczególnie po tym, jak połączyła Słowackiego, Norwida i kogoś tam jeszcze ze swoją muzyką, która mi się wydaje bardzo banalna. Nie wolno robić takich połączeń. Ja zawsze mówię szczerze, co myślę – zaczęła.

Mimo wyraźnej krytyki w ocenie Zapendowskiej znalazło się też miejsce na cień pozytywów.

Może i zdolna dziewczyna, ale na razie nie zauroczyła mnie – podsumowała.

Nie wszyscy lubią poezję Sanah

Wcześniej w podobnym tonie wypowiedział się krytyk literacki Przemysław Szubartowicz. Napisał na X (dawnym Twitter), że Sanah “sprofanowała” wiersze Szymborskiej oraz Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej. Zasugerował nawet, że 26-latka nie rozumie, o czym śpiewa.

Nie wszyscy ze środowiska poetyckiego są tego samego zdania. W końcu Sanah co jakiś czas zbiera też laury i podziękowania za to, że przemyca w swoich piosenkach twórczość znanych literatów. Dzięki temu trafia ona do młodzieży, dla której wiersze nie są oczywistym wyborem.

Elżbieta Zapendowska w swoim stylu MIAŻDŻY... Sanah! "Bardzo BANALNA"
Elżbieta Zapendowska (AKPA, Piętka Mieszko)
Elżbieta Zapendowska w swoim stylu MIAŻDŻY... Sanah! "Bardzo BANALNA"
Sanah (AKPA, AKPA)
Elżbieta Zapendowska w swoim stylu MIAŻDŻY... Sanah! "Bardzo BANALNA"
Sanah (AKPA, AKPA)

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *