Jest wniosek o areszt dla Stuarta B. “Zarzut dokonania czynów o charakterze pedofilskim”

Stuart B., oskarżany przez internetowych twórców o niestosowne zachowania wobec nieletnich fanek, znajduje się w centrum afery Pandora Gate. W rozmowie z Pudelkiem Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie przekazał, że złożono wniosek o tymczasowe aresztowanie youtubera.

Od kilkunastu dni polski internet żyje aferą Pandora Gate, w którą zamieszane jest spore grono popularnych youtuberów. W centrum skandalu z niestosownymi zachowaniami wobec nieletnich dziewczyn znajduje się Stuart B., który kilka lat temu postanowił wycofać się z show-biznesu.

Prokuratura wystąpiła o tymczasowe aresztowanie Stuarta B.

W ostatnim tygodniu wiele gwiazd internetu przekazywało, że składało zeznania w sprawie Pandora Gate, a Wardęga i Konopskyy ogłosili w środę, że przekazali zebrane dowody prokuraturze. Pudelek skontaktował się z Rzecznikiem Prasowym Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Szymon Banna zdradził nam, na jakim etapie znajduje się obecnie postępowanie wobec Stuarta B. Jak się dowiadujemy, prokuratura wydała postanowienie o przedstawieniu youtuberowi zarzutów dokonania czynów o charakterze pedofilskim i rozpijaniu małoletnich.

Prokuratura Okręgowa w Warszawie wydała postanowienie o przedstawieniu Stuartowi B. zarzutów dokonania czynów o charakterze pedofilskim i rozpijaniu małoletnich. Podstawą do sformułowania tego postanowienia były materiały dowodowe zgromadzone w ciągu śledztwa, które trwa dopiero od tygodnia. W toku tego postępowania przesłuchano kilkunastu świadków, przeszukano pomieszczenia na terenie Szczecina i Warszawy.

Prokuratura wystąpiła również o tymczasowe aresztowanie Stuarta B.

Z uwagi na konieczność prawidłowego zabezpieczenia tego postępowania oraz z uwagi na to, że materiały dowodowe wskazują na duże prawdopodobieństwo popełnienia przez podejrzanego zarzucanych mu czynów, Prokuratura Okręgowa w Warszawie wystąpiła o tymczasowe aresztowanie Stuarta B., celem wydania listu gończego. Rozpoznaniem wniosku zajmuje się obecnie Sąd Rejonowy dla Warszawy Mokotowa w Warszawie. Decyzja w przedmiocie uwzględnienia tego wniosku zapadnie dzisiaj – przekazał Szymon Banna.

Jest wniosek o areszt dla Stuarta B. "Zarzut dokonania czynów o charakterze pedofilskim"
Stuartowi B. postawiono zarzuty (AKPA)
Jest wniosek o areszt dla Stuarta B. "Zarzut dokonania czynów o charakterze pedofilskim"
Stuartowi B. postawiono zarzuty (AKPA)

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *