Joanna Opozda i inne znane influencerki z prokuratorskimi ZARZUTAMI! “Przestępczy proceder”

Kolejni celebryci objęci aktem oskarżenia za nielegalną reklamę alkoholu w mediach społecznościowych. Wśród nich znane aktorki – Joanna Opozda i Olga K. Co im grozi?

Promowanie napojów alkoholowych przez celebrytów stało się w ostatnich latach bardzo popularne i opłacalne. Z tego właśnie względu znane osobistości są na celowniku warszawskiej prokuratury. Chociaż celebryci muszą się mierzyć z zarzutami i medialnym linczem, to wciąż nie brakuję nowych nazwisk, które dołączają do oskarżonych o udział w nielegalnym procederze.

Kolejne oskarżenia o nielegalne reklamowanie alkoholu

Według informacji Polskiej Agencji Prasowej, Prokuratura Rejonowa Warszawa-Śródmieście wystosowała kolejny akt oskarżenia w sprawie nielegalnej reklamy alkoholu. Aktem oskarżenia zostało objętych łącznie 12 osób, zarówno przedstawiciele podmiotów, które zlecały reklamę, jak również znane aktorki i influencerki, które miały zamieszczać promocyjne treści na swoich profilach na Instagramie.

Osobom tym zarzucono zlecanie oraz prowadzenie reklamy alkoholu w postaci wina oraz innych napojów alkoholowych wbrew ustawie o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Według dokumentacji zabezpieczonej w toku dochodzenia prowadzonego przez prokuraturę, reklama napojów alkoholowych miała być realizowana za pośrednictwem serwisu Instagram, przy udziale osób rozpoznawalnych w związku z ich aktywnością w mediach społecznościowych – wyjaśnił rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Szymon Banna.

Przypomnieć przy tym należy, że polskie przepisy ustanawiają bezwzględny zakaz reklamy napojów alkoholowych innych niż piwo i są jasne oraz precyzyjne w tej kwestii – dodał.

Znane aktorki reklamowały alkohol

Jak donosi Polska Agencja Prasowa, oskarżone są m.in. aktorki Joanna Opozda i Olga K., a także influencerki Tatiana M. i Ewa M.-K. Jak podkreślił prok. Szymon Banna, takie reklamy są skierowane głównie do ludzi młodych, a ich zasięg był ogromny. Łączna liczba obserwatorów osób uczestniczących w procederze była bliska 5 mln. Prokurator wyjaśnił, że oskarżonym grozi kara grzywny od 10 do 500 tys. złotych.

Dostęp do serwisu jest bezpłatny i nie wymaga instalowania żadnych aplikacji. Wszystkie profile, których dotyczy niniejsze postępowanie funkcjonowały jako publiczne, a tym samym dostęp do zamieszczonych na nich treści, nie był uzależniony od wcześniejszej akceptacji ze strony właściciela profilu. Łączna liczba osób obserwujących profile osób uczestniczących w przestępczym procederze wynosiła blisko 5 mln osób – informował prok. Banna.

Redakcja Pudelka skontaktowała się z Joanną. Aktorka poprosiła, by nie blurować jej twarzy, nie zakrywać czarnym paskiem oraz używać pełnego nazwiska.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *