Iga Świątek wycofała się z walki o finał w WTA Bad Homburg. “Nie tak chciałam zakończyć turniej”

W piątek, 30 czerwca Iga Świątek miała powalczyć z Włoszką Lucią Bronzetti o awans do finału WTA w Bad Homburg. W ostatniej chwili polska tenisistka zrezygnowała jednak z turnieju, o czym poinformowali organizatorzy. Co się stało?

Iga Świątek po niedawnym triumfie w French Open pozostawała w znakomitej formie. W czwartek, 29 czerwca w ćwierćfinale turnieju WTA w Bad Homburg pokonała 6:3, 6:2 Rosjankę Annę Blinkową i – jak podaje eurosport.tvn24.pl – po raz pierwszy w karierze awansowała do półfinału turnieju WTA na kortach trawiastych.

WTA Bad Homburg: Iga Świątek nie zagra w półfinale

W piątek, 30 czerwca okazało się, że raszynianka nie powalczy o finał z Włoszką Lucią Bronzetti, która w ćwierćfinale zwyciężyła z Warwarą Granczewą 6:4, 6:3.

Niestety, Iga Świątek musiała zrezygnować z udziału w półfinale ze względów zdrowotnych. Dzięki temu pierwszą finalistką imprezy została Lucia Bronzetti. Życzymy Idze szybkiego powrotu do zdrowia!

Iga Świątek ma problemy zdrowotne. Tenisistka wydała oświadczenie

Pierwsza rakieta świata poinformowała swoich kibiców, co dokładnie jej dolega.

– Przykro mi, ale niestety nie dam rady zagrać dziś mojego meczu. Z powodu gorączki i możliwego zatrucia pokarmowego mam za sobą nieprzespaną noc. Nie jestem w stanie dziś rywalizować i muszę zadbać o siebie. Wasz doping w Bad Homburg był niesamowity i dziękuję za to – napisała liderka rankingu WTA w mediach społecznościowych.

– Nie tak chciałam zakończyć turniej, ale to był dobry czas w Bad Homburg. Dużo się nauczyłam i dobrze się bawiłam. Do zobaczenia niebawem! – czytamy w kolejnym poście Igi Świątek.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *