Kiedy zobaczyli bliźniaczki Darię i Martę w sierocińcu, natychmiast zdecydowali się je adoptować. Nie wiedzieli jednak, co ich czeka.

Kiedy Katarzyna i Piotr pobrali się, nie zdecydowali się od razu na dzieci, ponieważ musieli najpierw pomyśleć o mieszkaniu i rozwiązać wszystkie kwestie finansowe. Kiedy Kasia skończyła 35 lat, mieli już mieszkanie, samochód oraz stabilną sytuację finansową i postanowili, że nadszedł czas na dzieci. Próbowali przez 2 lata, ale nic nie wyszło, w końcu, zdesperowani, pomyśleli, że jedynym wyjściem jest adopcja. Katarzyna i Piotr bardzo martwili się, czy będą w stanie dać dzieciom wystarczająco dużo ciepła, czy poczują się dobrze w ich domu. Kiedy odwiedzili po raz pierwszy dom dziecka, bliźniaczki Marta i Daria od pierwszego wejrzenia skradły ich serca. Trzymały się za ręce w taki zabawny sposób. Miesiąc później adoptowali dziewczynki, które miały wtedy rok.

W wieku szkolnym zaczęły pojawiać się pewne problemy z dziewczynkami. Katarzyna i Piotr postanowili od razu powiedzieć im, że nie są ich rodzicami biologicznymi, aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji w przyszłości i nie doprowadzić do braku zaufania. Starali się nie ukrywać prawdy przed dziećmi i jednocześnie zapewnić, że nigdy nie poczują się jak obcy w swojej rodzinie. Kiedy dziewczynki doświadczały napadów złości, rodzice czuli, że nie sprostali temu zadaniu, myśląc nawet, że być może nie byli stworzeni do bycia rodzicami. Na szczęście przeszli przez trudne chwile, a teraz wszystko jest w porządku.

Cała czwórka często podróżuje do różnych miast w Polsce i Europie, organizuje pikniki oraz krótkie wycieczki. Jeśli dziewczynki kiedykolwiek będą chciały dowiedzieć się czegoś o swoich biologicznych rodzicach, Katarzyna i Piotr nie będą stawać im na przeszkodzie.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *