Synowa była dobra i miła do czasu…

„Brak mi słów. Kiedy potrzebowali pieniędzy i mojej pomocy, to wiedzieli gdzie mnie szukać, a teraz wypędzają mnie z mieszkania” – skarży się 55-letnia Anna.

Syn kobiety ożenił się sześć lat temu. Początkowo nowożeńcy mieszkali w hostelu, ponieważ studiowali razem na uniwersytecie. Teściowa zaproponowała im zamieszkanie z nią, ale odmówili.

Po ukończeniu studiów znaleźli pracę i zaczęli budować karierę. Później wynajęli mieszkanie, ale pieniądze starczały im na podstawowe opłaty. Pomógł im jednak przypadek, bo młodsza siostra Aneta wyszła za mąż i zwolnił się jeden pokój u teściowej, więc postanowili z nią zamieszkać. Łucja zgodziła się, bo zrozumiała, że ​​naprawdę nie stać ich na wynajęcie mieszkania.

Na początku wszystko było spokojne. Łucja pomagała teściowej w pracach domowych, kupowała artykuły spożywcze i z szacunkiem odnosiła się do bliskich męża. Ale potem zaczęła pokazywać swój charakter, synowa mogła wyjść z pokoju i nawet się nie przywitać. Wszystkie produkty chowała w pokoju, do tego kupiła małą lodówkę. Kiedy jej męża nie było w domu, nawet się wychodziła z pokoju.

Anna nie ingerowała w ich życie i żyła sama. Przyzwyczaiła się do tego, że nie dostaje od nich dobrego słowa, chociaż było to przykre. A potem syn zaczął ją pytać, czy ma jakieś oszczędności, bo chcą wziąć kredyt, ale nie mają pieniędzy na wkład własny – potrzebują około 50 000 złotych.

Kobieta zawsze oszczędzała i odkładała pieniądze, żeby mieć jakieś zabezpieczenie. Postanowiła oddać wszystkie swoje oszczędności, bo miała nadzieję, że stosunki się poprawią, przynajmniej będą się częściej spotykać.

Dzieci zaprosiły Anię tylko raz na parapetówkę. Nie była nachalna ale mogliby chociaż raz w miesiącu zaprosić ją na herbatę, nie chciała jednak o to prosić – siedziała sama i było jej smutno. Syn zawsze wymyślał jakieś wymówki, ale kiedy najmłodsza siostra Aneta przyjechała do matki, postanowiła także odwiedzić brata. Kupiła prezenty i pojechała z mamą ich odwiedzić.

Brat był zachwycony spotkaniem z siostrą i matką, ale synowa okazywała niezadowolenie z całego tego spotkania.

„To nie jest twoje mieszkanie, nie musisz się po nim włóczyć. Zawsze ingerujesz w nasze życie” – powiedziała synowa.

Matka była oszołomiona, gdy usłyszała to zdanie. Chciała tylko, żeby brat i siostra się zobaczyli, nie domagała się żadnych smakołyków, a tu takie przykre słowa. Wtedy córka Anny nie mogła tego znieść i sama postanowiła zabrać głos:

– Kto pozwolił ci tak mówić do mojej mamy? Jak potrzebowałaś pieniędzy to byłaś dobra, a teraz? Masz mieszkanie i nawet nie potrafisz tego uszanować! Chcieliśmy się tylko spotkać.  Lepiej chodźmy mamo do domu, a Ty siedź tutaj sama!

Po tym incydencie synowa przeprosiła za swoje zachowanie i kazała im zostać. Od tego momentu wiele przemyślała i zmieniła swoje zachowanie. Może coś zrozumiała, a może to chwilowe zaćmienie?

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *