Kiedy Sebastian szykował się rano na własny ślub, w kieszeni znalazł list. Te słowa pomogły mu podjąć decyzję.

Sebastian długo nie mógł zasnąć przed dniem ślubu, targały nim emocje i wątpliwości. Za kilka godzin miał podjąć jedną z ważniejszych w swoim życiu decyzji, biorąc za żonę piękną kobietę. To miał być początek czegoś nowego, co ukierunkuje dalsze decyzje i plany na wspólną przyszłość. Kochał Agnieszkę, ale bał się jak nigdy przedtem, że może nie da sobie rady jako mąż, a później ojciec, że nie spełni oczekiwań, jakie zostaną przed nim postawione. Gdy nastał ranek, Sebastian wstał z łóżka z ciężką głową i zaczął się przygotowywać do wyjścia. Po szybkim prysznicu nałożył na siebie koszulę i znowu pogrążył się w myślach.

Po chwili zamyślenia spostrzegł na zegarku, że nie zostało mu wiele czasu, więc sięgnął po spodnie i marynarkę. Podczas ubierania z jednej z kieszeni wypadła poskładana kartka papieru, Sebastian zaciekawił się znaleziskiem, ponieważ ubrania były nowe i nie pamiętał, by coś tam wkładał. To był list skierowany do niego od mamy:
„Drogi synku, proszę przeczytaj ten list zanim staniesz przed ołtarzem. Zapewne masz wątpliwości czy to dobra decyzja, nie martw się, większość ludzi w Twojej sytuacji ma podobnie. Jeśli jesteś prawdziwie zakochany w Agnieszce, to nie bój się, miłość Was poprowadzi. Jednak nie spodziewaj się, że czekają Was same miłe chwile, bo los przygotował również wiele prób, na które nigdy nie będziesz w pełni przygotowany.

Powtórzę, więc jeszcze raz: jeśli jesteś zakochany tak bardzo, że jesteś gotów oddać całego siebie jednej kobiecie i kochać ją do końca, to nie wahaj się. Musisz jednak zdawać sobie sprawę, że będziesz od tej pory odpowiedzialny nie tylko za siebie, ale również za nią i za całą swoją przyszłą rodzinę, dla której musisz być silny. Siłę będziesz czerpał nie tylko z siebie, ale również z relacji, jaką wspólnie stworzycie, więc pamiętaj, by dbać o podtrzymanie żaru Waszej miłości. Postaraj się pomagać Agnieszce, to delikatna kobieta, pozuje na silną, ale każdy potrzebuje wsparcia. Musisz wiedzieć, że wygląd to nie wszystko, teraz jest piękna, ale przyjdą chwile, że będą na jej głowie ważniejsze rzeczy niż dbanie o siebie.

Wiedz, że w małżeństwie to nie pieniądze są najważniejsze, ale Wasze wspólne szczęście, dlatego nie rób wymówek żonie, gdy będzie chciała iść na zakupy czy do kosmetyczki. To nie jest warte kłótni. Zawsze patrz na nią z miłością, a ona tak samo będzie patrzeć na Ciebie, szanujcie się wzajemnie i wyjaśniajcie na bieżąco wszelkie nieporozumienia, ponieważ te niewyjaśnione pozostaną na zawsze wyryte w sercu i odbiją się w przyszłości niewspółmiernym echem. Nie niszcz swojej rodziny, nie pożądaj innych kobiet, bo tylko żona jest Ci pisana, a kiedy będziesz ją cenił i kochał, nie zobaczysz poza nią świata.

Jesteś mądrym mężczyzną, wierzę, że dokonasz słusznego wyboru, a cokolwiek się dziś stanie, będę Cię wspierać. Twoja mama”.
Sebastian ze wzruszeniem, dwukrotnie przeczytał słowa mamy. Potem przetarł oczy, zasznurował buty i poszedł poślubić swoją wybrankę, szczęśliwy, że ma tak wspaniałą mamę, która uświadomiła mu, że nigdy nie przygotuje się na każdą sytuację, ale dać z siebie wszystko, by zapobiec niektórym z tych najgorszych. Był pewien, że kocha Agnieszkę i chciał, by była jego żoną.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *