Maciej Dowbor pomstuje na postawę polskich piłkarzy po przegranym meczu z Mołdawią: “Próżność, lekceważenie i BRAK POKORY”

Wtorkowy mecz Polski z Mołdawią obfitował w zaskakujące zwroty akcji. Ostatecznie przegraliśmy to starcie 3 do 2, a polscy piłkarze kolejny raz muszą się mierzyć ze srogą krytyką. Gorzkich słów nie szczędził im również Maciej Dowbor.

Za nami mecz Polski z Mołdawią w ramach eliminacji do Euro 2024. Trzeba przyznać, że było to wydarzenie wyjątkowe, bo choć prowadziliśmy 2:0 po pierwszej połowie i nic nie zapowiadało katastrofy, to ostatecznie i tak zdołaliśmy przegrać 2:3. Komentatorzy zauważają, że polscy piłkarze za szybko opuścili gardę i w drugiej połowie po prostu oddali inicjatywę przeciwnikom.

Polska przegrała mecz z Mołdawią. Maciej Dowbor nie kryje zażenowania

W efekcie przegranej Polska spadła na 4. miejsce w swojej grupie i jest w tym momencie jedynie przed Wyspami Owczymi. Nie trzeba zatem tłumaczyć, że gdy tylko mecz się skończył, internet zalała fala komentarzy i to tych niekoniecznie przyjemnych. Głos w sprawie zabrało też kilka znanych osobistości, które nie kryją rozczarowania postawą polskich piłkarzy.

Do narodu przemówił na przykład Maciej Dowbor, który udostępnił na swoim instagramowym profilu zdjęcie z wtorkowego meczu, opatrzone komentarzem “Dlaczego musimy być świadkami takiej żenady?”. Popełnił też krótki wpis, w którym nie szczędził krytyki naszej drużynie.

Wiele widziałem porażek polskich piłkarzy! Wiele razy przeżywałem jako kibic upokorzenie związane z występami Repry! Ale to, co stało się w drugiej połowie, to było chyba najbardziej zawstydzające wydarzenie sportowe z udziałem Polski – pokazujące brak zaangażowania, brak determinacji, próżność, lekceważenie i brak pokory – grzmiał.

Warto wspomnieć, że wielu z jego obserwujących miało bardzo podobne odczucia. Znalazł się jednak pewien komentarz, w którym internautka sformułowała przeciwko Maciejowi pewien zarzut. Na odpowiedź nie musiała długo czekać.

Wiele widziałam dziennikarskich porażek, wiele razy jako odbiorca przeżywałam upokorzenie… Ale najbardziej upokarzający jest widok kibica, który ubiera się w koszulkę, kiedy nasi wygrywają, a za chwilę pluje, kiedy przegrywają – pomstowała.

Tu nie chodzi o porażkę… Ona jest wpisana w sport. Tu chodzi o styl i postawę – pouczył ją Dowbor. W innym komentarzu dodał: Wielokrotnie wspierałem po porażkach, ale porażka porażce nierówna! To, co dziś się wydarzyło, jest katastrofą.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Maciej Dowbor (@maciej_dowbor)

Maciej Dowbor pomstuje na postawę polskich piłkarzy po przegranym meczu z Mołdawią: "Próżność, lekceważenie i BRAK POKORY"
Mecz Mołdawia – Polska (East News, Beata Zawadzka)
Maciej Dowbor pomstuje na postawę polskich piłkarzy po przegranym meczu z Mołdawią: "Próżność, lekceważenie i BRAK POKORY"
Mecz Mołdawia – Polska (East News, Beata Zawadzka)
Maciej Dowbor pomstuje na postawę polskich piłkarzy po przegranym meczu z Mołdawią: "Próżność, lekceważenie i BRAK POKORY"
Maciej Dowbor (Instagram.com)

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *