Jola pośpiesznie wracała do domu i prawie wpadła pod samochód. Kiedy zobaczyła kim jest kierowca, oniemiała.

Rodzice Jolanty rozeszli się, kiedy dziewczyna miała szesnaście lat. Ojciec i matka sprzedali mieszkanie, w którym dorastała Jola i każde poszło w swoją stronę. Ojciec ponownie się ożenił a ona wraz z mamą przeprowadziły się do dwupokojowego mieszkania, które kupiła mama. Ojciec próbował jej wyjaśnić czym jest miłość i dlaczego opuścił jej matkę, jednak dziewczyna zbyła jego tłumaczenia milczeniem.Od tej pory miały z mamą tylko siebie, Jola całkowicie straciła zaufanie do płci przeciwnej.

Minęło trochę czasu, Jola zdała na studia, wyjechała do Warszawy i zamieszkała w akademiku. Chociaż w stolicy mieszkał jej ojciec, Jola nigdy do niego nie poszła. Zresztą ojciec też jej nigdy nie zaprosił do siebie. Dziewczyna dobrze się uczyła i nie była zbyt towarzyska. Nie miała przyjaciół poza Łukaszem, który mieszkał w tym samym akademiku.

W każdy piątek Jola ruszała do domu, by spędzić trochę czasu z mamą. kiedy wracała w poniedziałek, przywoziła dla swojego przyjaciela słoiki z domowymi przetworami. Często zapraszała go do swojego pokoju i przy kawie opowiadał jej o swojej rodzinie. Uwielbiała słuchać o jego domu, rodzicach i zwierzętach. Sama czuła uraz do mężczyzn i nie udzielała się towarzysko. Uważała, że swoje osamotnienie zawdzięcza ojcu, któremu nigdy nie wybaczyła zdrady. Jedynym wyjątkiem był Łukasz, przed którym umiała się otworzyć.

Niestety w końcu przyszedł czas, kiedy Łukasz znalazł sobie dziewczynę. Coraz rzadziej miał czas dla Joli. Skończyli studia i ich drogi rozeszły się na dobre. Wynajęła mieszkanie, znalazła pracę. Nie wiodło się jej za dobrze, ponieważ pomagała finansowo mamie.

Joli mama zaczęła coraz częściej chorować i dziewczyna potrzebowała więcej pieniędzy. Na ojca nie mogła liczyć, bo nigdy jej nie pomagał, chociaż nie miał innych dzieci. Nie miała pojęcia skąd wziąć pieniądze. Mama musiała się poddać nowej kuracji ale lekarstwa były bardzo drogie. W końcu poczuła się zmuszona wziąć pożyczkę.

Pewnego dnia wracała z pracy i zastanawiała się skąd wziąć pieniądze na oddanie długu. Była nieostrożna i prawie wpadła pod koła samochodu. Kiedy kierowca wysiadł z auta, Jola ze zdziwieniem rozpoznała w nim swojego przyjaciela ze studiów. Był elegancko ubrany w dopasowany garnitur a jego samochód był wysokiej klasy. Łukasz też rozpoznał Jolę.

Umówili się na kawę i okazało się, że nadal potrafią ze sobą rozmawiać na każdy temat. Wkrótce stali się parą. Łukaszowi dobrze się wiodło, więc bez problemu pomógł Joli spłacić dług i pomógł w opiece nad mamą. Niedługo później się oświadczył a szczęśliwa dziewczyna przyjęła oświadczyny.

Łukasz odmienił spojrzenie Joli na małżeństwo. Okazało się, że w przeciwieństwie do jej rodziców, oni są szczęśliwym małżeństwem.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *