Moja córka zostawiła męża, mamisynka!

– Moja córka wyrzuciła męża z domu, możesz sobie wyobrazić? Zaledwie rok po ślubie, a już złożyła pozew o rozwód! Mój ojciec i ja zorganizowaliśmy jej taki ślub, daliśmy jej mieszkanie babci, ale… – wzdycha mama Magdy.

– A co się stało?

– Moja Magda nie mogła dogadać się ze swoją teściową. Chociaż zięć jest dobry, nie mogę powiedzieć o nim nic złego.

Teściowa córki sama wychowała syna i córkę i jej trudności życiowe zahartowały jej charakter, to silna i twarda kobieta. Dzieci przez całe życie szły wzdłuż linii i nie zaprzeczały matce.

Najstarsza córka, ma 30 lat, po studiach poszła do pracy, jest już całkiem dorosła, ale nie ma rodziny i bez matki nic nie może zrobić. Nawet gdy robiła remont w mieszkaniu, dzwoniła do mamy i konsultowała, jaką tapetę wybrać.

– Zięć jest słaby. Boi się matki i spełnia każde jej życzenie, ale moja Magda taka nie jest. Teściowa nie pozwala im jechać nad morze, bo niby po co marnować pieniądze. A jeśli chcą popływać, to niech idą nad rzekę. – Mówi mama Magdy.

Teściowa nie pobłogosławiła małżeństwa Magdy i Damiana i nie lubiła swojej synowej, nie ukrywając tego. Zaraz po ślubie pojechała do nich, aby upewnić się, jaką gospodynią jest moja córka. Magda nie zamierzała jednak milczeć – od razu dała do zrozumienia, że ​​mieszkanie jest jej, więc nie pozwoli jej kręcić się bez powodu. Sama też przestała odwiedzać teściową, ponieważ w jej obecności czuła się źle.

– Rok po ślubie moja córka chciała jechać do Egiptu.  Stać ją na to, dobrze zarabia, a zięć nie siedzi bezczynnie. Rozmawiali z Damianem i zaczęli szukać biletu last minute, a potem dowiedziała się o tym teściowa… –  Oczywiście kręciła tylko głową.

– Do Egiptu? A czym jesteś tak zmęczona, że zamierzasz odpocząć? Jeśli masz dodatkowe pieniądze, daj mi je, znajdę dla nich godne zastosowanie. Odpocząć można w domu, po co wydawać tyle pieniędzy. Jeśli ty, synu jesteś mądrzejszy, to wybij żonie ten pomysł z głowy.- Powiedziała matka Damiana.

Damian zaczął przekonywać swoją żonę, że jego matka ma rację, Magdzie się to oczywiście nie podobało:

– Zawsze robimy to, czego potrzebuje twoja matka. A kiedy będziemy żyć dla siebie? Kiedy nadejdzie nasz czas? Dopóki żyje, nie pozwoli nam lecieć na żadne wakacje! – Powiedziała Magda i poleciała sama na urlop, bez męża.

Teściowa natychmiast zaczęła się wtrącać, bo to znaczy, że ma tam kochanka, skoro poleciała bez męża. Doprowadziła go to do tego, że syn zgodził się na rozwód.

– To dobrze. Byłoby gorzej, gdyby Magda już urodziła dzieci, moja córka nie zamierzała tańczyć do melodii teściowej. – Mówi jej matka.

Dziewczyna żałuje tylko tego, że straciła tyle czasu na maminsynku. Jednak nie zamierzała żyć według czyjegoś rozkazu i jest pewna, że ​teściowa ponownie pogodni każdą kobietę jej syna, by on żył tak, jak ona chce. Razem z mamusią!

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *