Po każdej wyprawie na grzyby krewni zaczęli przychodzić do nas na obiad. Miałam tego dość i postanowiłam dać im nauczkę

Mąż akurat miał dyżur w szpitalu, a ja postanowiłam wykorzystać tę sobotę na prace w ogrodzie. Jest wiosna, dużo pracy, więc była to idealna okazja. Niestety, usłyszałam za płotem znajomy głosy i na podwórku pojawiły się trzy osoby: teściowa oraz siostra męża z córką.

– Hej, cześć! Byliśmy w pobliżu na grzybach, a teraz jesteśmy potwornie głodni!

– W kuchni jest wszystko.

Po drodze ta grupka zerwała z grządek koperek, pietruszkę, cebulę i rzodkiewkę. Po 10 minutach weszłam do domu. Teściowa i siostra męża wciągnęły całe jedzenie jak odkurzacz i tylko jej córka żuła pietruszkę i dziwnie patrzyła na talerz, a potem powiedziała:

– a Ty nie masz innych pomysłów na obiad, że to takie mdłe? Czy po prostu robiłaś to w pośpiechu? Źle przyprawione te udka z kurczaka.

–  To dla psa było akurat, a w piekarniku jest kaczka z ziemniakami.

Wtedy szwagierka się oburzyła i zaczęła krzyczeć na matkę:

– Mówiłam, że nie przygotowała tego dla nas, ale Ty: „jedz, jedz!”.

Długo się śmiałam. Ale najważniejsze było to, że to będzie dla nich nauczka, bo w przeciwnym razie w każdy weekend zaczęliby wyjadać wszystko, co przygotuję dla mojej rodziny. Goszczenie rodziny jest oczywiście w porządku, ale nie tak często i nie bez zapowiedzi.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *