19-latek z łodzi Titan był “przerażony” wyprawą. Popłynął, bo chciał zrobić przyjemność tacie…

Akcja ratownicza łodzi podwodnej Titan została zakończona. W czwartek podczas konferencji prasowej potwierdzono, że pięciu mężczyzn nie żyje. Wśród nich był 19-letni Suleman, syn pakistańskiego biznesmana Shahzady Dawooda, który również płynął, aby zobaczyć wrak Titanica.

Ciotka jednej z ofiar tragedii łodzi Titan zabrała głos

Załamana ciotka Sulemana opowiedziała w rozmowie z NBC News, że 19-latek był “przerażony” wyprawą i dołączył do załogi tylko po to, żeby zadowolić swojego tatę z okazji Dnia Ojca. W ostatnich dniach Azmeh Dawood, starsza siostra bogacza, tak jak inni przerażeni krewni liczyła na cud.

Czuję niedowierzanie. To nierealna sytuacja. To było niepodobne do żadnego doświadczenia, jakie kiedykolwiek przeszłam – mówiła.

Przyznała też, że sama nie wsiadłaby do łodzi podwodnej Titan, nawet gdyby zaoferowano jej milion dolarów.

W ostatnich latach Azmeh straciła kontakt z młodszym bratem. Było to spowodowane jej przeprowadzką do Amsterdamu, gdzie ma łatwiejszy dostęp do medycznej marihuany. Palenie suszu z konopi indyjskich przynosi jej ulgę w zmaganiu się z postępującym stwardnieniem rozsianym. Jej rodzina, w tym brat, nie pochwalają takiego leczenia.

Po usłyszeniu tragicznej wiadomości Azmeh zapewniła, że jej miłość do brata nigdy nie ustąpiła.

Był moim braciszkiem, trzymałam go na rękach, kiedy się urodził – ubolewała.

Pomimo rodzinnych zawirowań Azmeh powiedziała, że zawsze czuła bliską relację z Sulemanem, którego opisała jako “całkowicie dobrodusznego”.

19-latek z łodzi Titan był "przerażony" wyprawą. Popłynął, bo chciał zrobić przyjemność tacie...
Konferencja po zakończeniu poszukiwań łodzi Titan (Getty Images, Scott Eisen)
19-latek z łodzi Titan był "przerażony" wyprawą. Popłynął, bo chciał zrobić przyjemność tacie...
Łódź Titan (Getty Images, 2023 Anadolu Agency)

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *