Ukryte funkcje dawnego młynka do kawy

Dawny młynek do kawy po dziś dzień gości w naszych domach. Na uwagę zasługuje nie tylko jego niemal majestatyczny wygląd, ale również funkcje. Poza mieleniem kawy można z powodzeniem wykorzystać go do innych kuchennych czynności. Co istotne jedna z

Młynek do kawy jest absolutnym niezbędnikiem każdego smakosza, który nie wyobraża sobie swojego poranka bez filiżanki aromatycznej “małej czarnej”. Do dziś ogromny sentyment budzi stary przyrząd do mielenia ziaren kawy. Uwagę zwraca nie tylko jego wygląd, ale również mnogość funkcji. Do dziś robią one niemałe wrażenie.

Ukryte funkcje dawnego młynka do kawy

Głównym zadaniem każdego młynka do kawy jest oczywiście mielenie ziaren na ten aromatyczny napar. Okazuje się, że wiele urządzeń ma więcej zastosowań. Wczoraj pisaliśmy o zupełnie nieznanej funkcji jednorazowego młynka do pieprzu. Dziś zdradzimy, co jeszcze skrywa w sobie dawny i już nieco zapomniany przyrząd do mielenia kawy.

Pierwsza z jego nietypowych zalet może przydać się już niebawem: przed świętami wielkanocnymi. Powód? Z pomocą dawnego młynka do kawy dosłownie w kilka chwil przygotujemy cukier puder.

Wystarczy, że wrzucimy do niego szklankę zwykłego cukru pudru i dokładnie go zmielimy. W ten sposób uzyskamy delikatny pyłek, który z powodzeniem wykorzystamy do domowych słodkich wypieków (np. baby wielkanocnej, na którą przepis znajdziecie tutaj)

Drugą funkcją dawnego młynka do kawy może nieźle zaskoczyć. Okazuje się, że z powodzeniem możemy zmielić w nim ziarna pieprzu. Jeden przyrząd – 3 różne zastosowania? Jesteśmy zdecydowanie na tak. Kiedyś młynek był na wyposażeniu niemal każdego domu, okazuje się, że dziś także jest dostępny w sklepach.

Kultowy młynek do kawy wciąż w sprzedaży

Pomimo tego, że na rynku można znaleźć wiele nowoczesnych przyrządów do mielenia kawy, to stary dobry młynek wciąż cieszy się dużą popularnością i nadal jest dostępny w sprzedaży.

Przedmiot w dawnym stylu doskonale pasuje do popularnego obecnie rustykalnego stylu kuchni (czyli nawiązującego do dawnych wiejskich domów i nieco sielskich klimatów). A przy tym jest wyjątkowo trwały i solidnie wykonany.

Dlaczego warto mieć w domu młynek do kawy?

Dawniej młynki do kawy cieszyły się jeszcze większą popularnością niż obecnie. Powód? Straciły swoje “powodzenie” w momencie, gdy w sklepach pojawiły się masowo gotowe mielone kawy.

Przygotowanie kawy z dobrej jakości ziaren jest jednak wciąż marzeniem wielu smakoszy. Dlatego, każdy kto ceni wyborny smak i aromat tego napoju, powinien tego typu sprzęt (lub jego nowocześniejsze wersje) mieć zawsze pod ręką!

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *