Och, tłuczone ziemniaki? – powiedział z udawanym podziwem mąż koleżanki. – Nasza kochanka dziś nas rozpieszcza i zaskakuje. A co otrzymamy za to danie? Kiełbasy czy kiełbaski na kanapce?

Kiedyś odwiedziła mnie starsza przyjaciółka. Wyszła za kucharza, ma dwoje dzieci – ogólnie wszystko w jej życiu poszło dobrze. Nie przyszła do mnie celowo, musiała tylko sporządzić jakieś dokumenty, a Rita nie chciała mieszkać w hotelu. Mężczyzna jechał z nią.

– Mój Oskar nas nakarmił jak w restauracji, nareszcie odpoczniesz od kuchni. Nie chcesz go jeszcze puścić – zaśmiał się mój przyjaciel przed przybyciem.

Szczerze mówiąc, byłam bardzo szczęśliwa.

Miałam wolny tylko jeden pokój, bo moja teściowa też była gościem. Ona sama mieszkała we Francji w ostatnich latach, ale straciła pozwolenie na pobyt i obecnie odnawia tam niektóre pozwolenia.

W pokoju była jedna sofa, ale była bardzo duża – cztery z nich zmieściły się wygodnie. Co więcej, córka Rity chciała spać w pokoju mojej córki. Są w tym samym wieku, mają wiele wspólnych zainteresowań, więc byliśmy za.

Kucharzowi nie podobało się to, co było w mojej lodówce. Skrzywił się, ale zaczął coś tam dostawać. Obiad musiał długo czekać, bo mu się nie spieszyło. O 16:00 usiedliśmy przy stole. Co leczyłeś? Makaron z nuggetsami i pokrojonymi pomidorami.

W ciągu trzech dni kucharz wylał tyle gorącej wody, że przez miesiąc nie włączyliśmy licznika. A wszystko dlatego, że mył naczynia przez trzy godziny pod dużym strumieniem wody. Mógł pójść do łazienki i zostawić odkręcony kran.

Jedliśmy owoce morza i sałatki. Wydałam na to dużo pieniędzy i wstawałam głodna od stołu. Musieliśmy zamówić pizzę. Następnego ranka poszłam sama do pieca. Ugotowałam zwykłe śniadanie dla naszej rodziny i wrzuciła mięso do szybkowaru. Na obiad musieliśmy go zjeść z makaronem.

Jakże byłam zaskoczona, kiedy przyszłyśmy z mężem na przerwę na lunch i nic nie znalazłyśmy. Nie wiem, jak to zrobili, ale nasi goście po prostu zjedli to wszystko. Wygląda na to, że osławiony szef kuchni nie przygotował niczego dla swojej rodziny.

Te pięć dni było dla mnie koszmarem. Mój mąż skrytykował wesoły śmiech Rity, a to, co ugotował, było dość drogie i nie satysfakcjonujące do jedzenia.

Kiedy drzwi zamknęły się za naszymi gośćmi, wydaje się, że nawet pies tańczył. Jednak zdałam sobie sprawę, że moje życie z Ritą jest tak inne, jak tylko można sobie wyobrazić.

Poszliśmy z mężem do sklepu, napełniliśmy lodówkę zwykłym jedzeniem i staraliśmy się o wszystkim zapomnieć. Wreszcie w naszym domu było cicho i spokojnie.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *