Dlaczego mieszkanie we własnym domu nie jest dla wszystkich odpowiednie?

Wiele osób marzy o tym, aby mieszkać we własnym domu. Do tego warzywa z ogródka, świeże powietrze… Aż miło pomyśleć! Ale jeśli się nad tym zastanowić, jakie są minusy? Mieszkam w tym domu pół życia i mogę powiedzieć, jakie są jego wady. Jeśli myślisz o kupnie domu na wsi, dobrze się zastanów. Niech nie zwodzi cię natura i świeże powietrze.

Plusy i minusy mieszkania na wsi. Natura i ekologia. Nie ma brudnego powietrza, spalin i innych smrodów, tylko czyste powietrze. Można słuchać śpiewu ptaków, stać na ulicy, nie zwracać uwagi na otoczenie. Możesz robić, co chcesz, w granicach własnego podwórka.

Grille, pływanie w basenie, wieczory integracyjne… Zabawa przy basenie – to wszystko jest na wyciągnięcie ręki! Kupując własny dom masz możliwość wykonania własnego projektu lub spróbowania swoich sił jako ogrodnik. Mniej ludzi i sąsiadów, nie jestem osobą aspołeczną, ale czasami potrzebuję trochę ciszy i spokoju. Tutaj nie trzeba się martwić o to, czy sąsiedzi na dole nie słyszą hałasu.

Nawet jeśli masz sąsiada, będzie on za płotem. Jest bardziej prawdopodobne, że ty i on będziecie sobie nawzajem pomagać w gospodarstwie domowym. Zawsze chciałaś mieć psa lub kota? Tutaj to nie jest żadną przeszkodą. Dom jest ogrodzony, więc pies przebywa na podwórku.

To lepsze niż siedzenie w bloku i czekanie, aż właściciel wróci i w końcu wyprowadzi psa na spacer. W bloku mieszka wokół Ciebie mnóstwo osób, drzwi muszą być cały czas zamknięte. We własnym domu, kiedy masz psa, on spędza czas na podwórku i pilnuje tego, co się dzieje.

Wybudowanie domu jest o wiele droższe niż kupno mieszkania. Dodatkowo cały czas przy tym domu trzeba coś robić, a z czasem wszystko niszczeje, dach, strop, komin…

Czasem łatwiej jest kupić dom niż go remontować. Dużo czasu i wysiłku. Jeśli zdecydujesz się na mieszkanie w prywatnym domu, nie da rady spędzać poza nim wszystkich weekendów, trzeba kosić trawę, palić w piecu. Mieszkanie można posprzątać szybko, a w domu obowiązki nigdy się nie kończą. Ogród warzywny, klomb, liście opadły, podwórko zabłocone…

Owady. Jeśli boisz się komarów, much, pająków i innych owadów, lepiej się do tego przyzwyczajaj. Trucizny na owady nie zawsze dobrze sobie radzą. Należy też pamiętać, że na wsi nie ma tylu udogodnień co w mieście. Przede wszystkim nie ma tylu sklepów czy aptek, czasem nawet w ogóle nie ma. Trzeba jechać do miasta na zakupy, do banku, do szkoły, do klubu. Jeśli masz własny samochód, problem jest rozwiązany, ale jeśli nie to musisz jeździć autobusem.

Samemu należy zadbać o wszystkich fachowców. Jeśli kobieta chce mieszkać sama, nie będzie w stanie długo żyć w domu bez mężczyzny. Dodatkowym minusem będą problemy z wodociągami. Jeśli masz dużo środków i czasu, zbliż się do natury. Jeśli masz wątpliwości co do swoich umiejętności, odłóż tę myśl na chwilę na bok. Mimo wszystkich wad, życie na wsi to wolność i pewność siebie, którymi nie cieszą się współcześni ludzie.

Może jest drogie, ale warte tego, ile radości nam przynosi.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *