Patrick Gasienica nie żyje. Skoczek polskiego pochodzenia miał zaledwie 24 lata

Światowe media donoszą, że zmarł Patrick Gasienica, sportowiec polskiego pochodzenia i były uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. 24-latek zginął w poważnym wypadku.

Patrick Gasienica nie żyje. 24-letni skoczek narciarski i uczestnik igrzysk olimpijskich w Pekinie odszedł w wyniku poważnego wypadku motocyklowego. Przykre wieści o śmierci sportowca przekazał portal USA Nordic.

Patrick Gasienica nie żyje. Pożegnał go przyjaciel: “Byłeś przykładem dla wszystkich”

Jak poinformowano, do tragicznego zdarzenia doszło w poniedziałek w godzinach wieczornych. Gasienica miał wtedy wracać z pracy do domu.

Amerykański skoczek Patrick Gasienica zmarł 12 czerwca 2023 roku w wieku 24 lat. Nasze myśli są z jego rodziną, przyjaciółmi i całą społecznością skoków narciarskich. Data pogrzebu zostanie ogłoszona przez najbliższych w późniejszym terminie – czytamy.

Śmierć 24-latka wywołała wśród kibiców sporo emocji. Rozżaleni są także jego przyjaciele, w tym Maxim Glyvka, który pożegnał go w poruszających słowach za pośrednictwem Instagrama.

Nie mam słów. Patrick, byłeś świetnym człowiekiem, przyjacielem i przykładem dla wszystkich. Zawsze mówiłeś, żeby iść do przodu i nigdy się nie poddawać. Nie wiedziałem, że będą to ostatnie słowa, jakie wymienimy. Spoczywaj w pokoju.

Kim był Patrick Gasienica? Młody skoczek miał polskie korzenie

Patrick Gasienica urodził się w 1998 roku w Stanach Zjednoczonych. Przyszedł na świat w rodzinie polskich emigrantów, pochodzących z Zakopanego. Wybierając karierę skoczka narciarskiego, poszedł w ślady dziadka, wuja oraz ojca. Ostatni z wymienionych reprezentował niegdyś Stany Zjednoczone jako Albert Gasienica.

Jego debiut we wspomnianej dyscyplinie miał miejsce w 2015 roku. Zaledwie kilkanaście miesięcy później startował w mistrzostwach świata juniorów, a w 2019 roku wziął udział w mistrzostwach świata w narciarstwie klasycznym. Był też jednym z uczestników igrzysk olimpijskich w Pekinie. W czerwcu 2022 roku ogłosił zawieszenie kariery sportowej.

Patrick Gasienica nie żyje. Skoczek polskiego pochodzenia miał zaledwie 24 lata
Patrick Gasienica podczas igrzysk olimpijskich w Pekinie (East News, Feng Kaihua)
Patrick Gasienica nie żyje. Skoczek polskiego pochodzenia miał zaledwie 24 lata
Patrick Gasienica (Instagram.com)
Patrick Gasienica nie żyje. Skoczek polskiego pochodzenia miał zaledwie 24 lata
Patrick Gasienica (Instagram.com)

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *