Starzejąca się kobieta napisała smutny list do swoich dzieci. Dbajcie o swoje matki!

Moje kochane i drogie dzieci!

W sobotę przyjedziecie do mnie, ponieważ mam urodziny. Zauważycie na pewno, że już zaczęłam się starzeć. Proszę was o cierpliwość i starajcie się mnie zrozumieć, przez co teraz muszę przechodzić.

Jeśli ja lub ojciec będziemy opowiadać to, co już opowiadaliśmy ostatnim razem lub nawet jeśli nasze historie będą się powtarzać wiele razy, to nie przerywajcie nam z irytacją i przypomnieniem, że już to od nas słyszeliście. Wysłuchajcie tego proszę i przypomnijcie sobie, jak wiele razy czytałam Wam tę samą bajkę przed snem.

Jeśli powiem, że nie chcę teraz brać prysznica, to nie musicie się na mnie gniewać, a tym bardziej w jakiś sposób mnie zawstydzać. Spróbujcie wtedy znowu sobie przypomnieć, jak wieczorami po pracy, zmęczeni i niewyspani namawialiśmy Was do kąpieli, gdy byliście jeszcze dziećmi. Nie lubiliście tego za bardzo robić, prawda?

Jeśli zobaczycie, że nie jestem obeznana z nowymi technologiami, to nie złośćcie się, tylko pozwólcie mi się tego nauczyć. I nie patrzcie tak dziwnie na mnie! Przypomnijcie sobie, z jaką cierpliwością podchodziłam do uczenia Was czegokolwiek. Jak nauczyłam Was jeść łyżką, ubierać się, myć zęby czy rozwiązywać zwykłe problemy życiowe.

Nadejdą dni, kiedy moja starość będzie jeszcze bardziej zauważalna, ale ciągle proszę Was tylko o cierpliwość i zrozumienie. Naprawdę, to co dla Was jest łatwe, jak np. korzystanie z różnych aplikacji czy elektroniki dla mnie jest męczące i trudne.

Jeśli czasami umyka mi myśl lub wątek rozmowy, potrzebuję tylko czasu, aby przypomnieć sobie, o co mi chodziło. Nie musicie się denerwować i być aroganckimi. Musicie wiedzieć tylko jedno, co jest dla mnie naprawdę najważniejsze – abyście byli przy mnie. Wy zawsze będziecie w moim sercu na pierwszym miejscu.

Już nie mogę chodzić tak szybko jak Wy, więc pozwólcie mi wziąć Was pod rękę i spróbujcie dostosować się do mojego kroku. Ja też trzymałam Was za ręce, kiedy dopiero uczyliście się chodzić. 

Po prostu spędźcie ze mną czas. Spróbujcie mnie zrozumieć i sprawcie, abym w życiu była otoczona miłością i troską. Czas spędzony z Wami jest dla mnie prawdziwym darem, który cenię bardziej niż cokolwiek innego na świecie.

Kończę list z uśmiechem na twarzy i miłością w sercu do was, moi drodzy. Nie zapominajcie, że Was kocham!

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *