Dobrze ludzie mówią, że bezczelni krewni są gorsi od szarańczy. Dokładnie tak było u nas. Na początku ich tolerowaliśmy, ale potem postanowiliśmy raz na zawsze postawić kropkę nad „i”. I właśnie wtedy zrobili z nas tych najgorszych.

Dostałem w spadku mały domek w Karkonoszach – to idealne miejsce na wypoczynek o każdej porze roku. Czyste powietrze, krystaliczna woda w górskich strumieniach i niesamowite widoki. To był nasz zakątek, w którym mogliśmy spędzić miło czas z rodziną i uciec od zgiełku miasta. Zrobiliśmy tam niewielki remont, zagospodarowaliśmy podwórko, postawiliśmy grill, altanę i mały basen.

W takim kształcie dom można było wynajmować turystom i trochę na tym zarobić. Ale nie mieliśmy problemów z finansami i nie chcieliśmy, żeby przebywali tam obcy ludzie, dlatego postanowiliśmy z tego zrezygnować. Dom stoi pusty, a my w każdej chwili możemy tam pojechać i odpocząć.

Krewni dowiedzieli się o naszym przytulnym domku w górach i zaczęli od czasu do czasu prosić nas o to, żebyśmy pozwolili im się tam zatrzymać. Na początku nie odmawialiśmy – przecież nie będziemy żałować rodzinie. Zarówno krewni mojej żony, jak i moi odpoczywali tam wiele razy. Ale te prośby stawały się coraz częstsze. Obrazili się nawet, gdy raz odmówiliśmy, bo akurat sami planowaliśmy tam pojechać.

Więc pewnego dnia przyjechaliśmy do naszego domku po tym, jak był tam mój kuzyn z rodziną. Wiecie, co zastaliśmy? Zepsuty kocioł, zniszczony stół i brudny grill. Nie wyrzucili nawet śmieci ani nie posprzątali altany, w której urządzili grilla. Nie mieliśmy wyboru, musieliśmy wszystko posprzątać sami. Spędziliśmy na tym cały dzień i na odpoczynek została nam tylko niedziela – wyskoczyliśmy tam na weekend.

Postanowiliśmy nie zgadzać się już na takie częste wizyty rodziny w naszym domu. Miesiąc później zadzwonił do mnie ten właśnie kuzyn, który po sobie nie posprzątał i zniszczył stół, i powiedział, że wybiera się do naszego domku na weekend. Kiedy odmówiłem i powiedziałem, że powinien był posprzątać, odkupić stół i naprawić kocioł, usłyszałem falę krytyki. To jest mój dom i dlaczego on miałby tam coś kupować, a ja zrobiłem się arogancki i żałuję krewnym gościny.

Nie wytrzymałem i powiedziałem wszystko, co o nim myślę. Dodałem jeszcze, że już nigdy nie pozwolę mu tam przyjeżdżać.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *