Syn kuzynki grzebał w mojej torebce, podczas gdy ja piłam z nią herbatę

Zanim pojechałam na dworzec, obiecałam kuzynce, że wpadnę do niej na szybką herbatę. Niestety, po tej wizycie straciłam zarówno dokumenty, jak i pieniądze. 

Zostawiłam swoją torebkę w przedpokoju wraz z kurtką, a z kuzynką siedziałyśmy w kuchni rozmawiając o swoich sprawach, więc nie bardzo zwracałyśmy uwagę na jej 4,5 letniego synka.

Byłyśmy pewne, że chłopiec bawi się w swoim pokoju, więc byłyśmy spokojnie i skupiłyśmy uwagę na rozmowie.

Pociąg miałam wieczorem. Wybierałam się do mojego chłopaka, z którym póki co tworzymy związek na odległości, dlatego co jakiś czas jeździmy do siebie. Niestety, nie widzieliśmy się już prawie miesiąc przez to, iż wcześniej chłopak był w delegacji zagranicznej, więc prawdę mówiąc, nie mogłam się doczekać na ten wyjazd. Prosto od kuzynki jechałam na dworzec, który niestety od naszej wsi był oddalony o 45 km.

Gdy dotarłam na miejsce chciałam się upewnić, że mam bilet i pieniądze. Mimo tego, że przekopałam całą torebkę, nie mogłam ich znaleźć.

W związku z tym, że nie miałam nawet za co kupić biletu, musiałam zrezygnować z podróży i liczyć na to, że po powrocie do domu uda mi się kupić bilet na kolejny dzień, o ile oczywiście znajdę portfel wraz ze swoją kartą i gotówką.

W tym momencie zadzwoniła do mnie Amanda i powiedziała, że jej synek grzebał w mojej torebce podczas gdy rozmawiałyśmy i wyjął z niej bilet oraz portfel wraz z całą zawartość.

Kuzynka bardzo przepraszała mnie za swojego synka a ja nie wiedziałam, jak mam zareagować. Czy powinnam kazać jej oddać pieniądze za stracony bilet? 

Z jednej strony ja także nie jestem bez winy, bo zostawiłam torebkę bez nadzoru, a w dodatku przed wyjściem nie sprawdziłam, czy wszystko w niej jest.

Mnie osobiście byłoby wstyd za swoje dziecko, gdyby okazało się, że grzebało w cudzej torebce, a w dodatku bez pytania zabrało sobie z niej rzeczy. Na pewno przeprosiłabym, ale także zaoferowałabym zwrócenie kosztów za stracony bilet. Niestety, Amanda na to nie wpadła.

Mam już taki zwyczaj, że torebkę zostawiam w przedpokoju, robię to odruchowo i nawet się nad tym nie zastanawiam. Nie wyobrażam też sobie, abym w czyimś mieszkaniu miała sprawdzać zawartość swojej torebki, bo to byłoby równoznaczne z okazaniem braku zaufania tej osobie.

A Wy co byście zrobili w takiej sytuacji?

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *