Fanka “Popka” wytatuowała sobie oczy, a teraz jest praktycznie niewidoma. Kto zawinił? ZAPADŁ PRAWOMOCNY wyrok w sprawie

Aleksandra przez 5 lat marzyła o wytatuowaniu sobie gałek ocznych. Po zabiegu straciła jednak wzrok. Okazało się, że wszystkiemu winien jest tatuażysta, który niedawno usłyszał prawomocny wyrok.

Aleksandra przez dwa lata nosiła soczewki, które całkowicie zakrywały jej oczy. Dziewczynie spodobał się taki wizerunek i postanowiła na stałe zmienić kolor swoich gałek ocznych. Przez pięć lat wahała się i rozważała wykonanie zabiegu. Była nawet gotowa wyjechać w tym celu za granicę, ale znalazła jednak “odpowiedni” salon tatuażu w Warszawie.

Wcześniej przez dwa lata nosiłam soczewki, które całkowicie zakrywały oczy. Stwierdziłam, że to jest coś, z czym dobrze się czuję. Chciałam, żeby te czarne oczy były częścią mnie, dlatego zdecydowałam się na zabieg, który trwale zmieniłby ich kolor. Od pomysłu do wykonania minęło jakieś pięć lat. Studia szukałam przez rok – wyznała podczas rozmowy w “DDTVN”.

Studio spełniało wszystkie warunki, a jeden z tatuażystów zdecydował podjąć się wykonania zabiegu. Aleksandra spotkała się z mężczyzną w 2017 r. i już od samego początku wiedziała, że coś jest nie tak. Momentami nie widziała wyraźnie na jedno oko. Niemniej jednak, wykonawca zapewniał o prawidłowym przebiegu tatuowania.

Aleksandra przez tatuaż oczu straciła wzrok. Teraz musi nosić implant

Niestety w rzeczywistości było inaczej. Aleksandra nie tylko nie odzyskała wzroku we wspomnianym oku, ale również zaczęła gorzej widzieć na drugie. Nie pomogły wizyty u okulistów ani trzy specjalistyczne zabiegi. Obecnie kobieta nosi implant jednego oka, a na drugie praktycznie nie widzi.

Nie przestrzegano mnie, że to jest niebezpieczne. W internecie nie było żadnych informacji na ten temat – powiedziała Aleksandra.

Zapadł prawomocny wyrok w sprawie tatuażysty

Po wnikliwym dochodzeniu wyszło ustalono, że wina leży wyłącznie po stronie tatuażysty. Tusz, którego użyto, nie posiadał atestów. Ponadto podczas wykonywania zabiegu mężczyzna wbił za głęboko igłę , przez co doszło do porażenia nerwów wzrokowych.

Poszkodowana oskarżyła salon, a tatuażyście postawiono zarzuty nieudzielenia pomocy w czasie zabiegu oraz spowodowanie uszczerbku na zdrowiu. W ubiegłym roku wydano wyrok, według którego pozwany miał zapłacić odszkodowanie w kwocie 150 tysięcy zł i podjąć się 360 godzin prac społecznych. Obrońcy Aleksandry złożyli apelację. Teraz sąd uznał, że kobiecie należy się wyższe odszkodowanie w wysokości 200 tysięcy zł. Wyrok jest prawomocny.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @anoxi_cime

Fanka "Popka" wytatuowała sobie oczy, a teraz jest praktycznie niewidoma. Kto zawinił? ZAPADŁ PRAWOMOCNY wyrok w sprawie
Aleksandra (Instagram)
Fanka "Popka" wytatuowała sobie oczy, a teraz jest praktycznie niewidoma. Kto zawinił? ZAPADŁ PRAWOMOCNY wyrok w sprawie
Aleksandra (Instagram)
Fanka "Popka" wytatuowała sobie oczy, a teraz jest praktycznie niewidoma. Kto zawinił? ZAPADŁ PRAWOMOCNY wyrok w sprawie
Aleksandra (Instagram)

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *