Macocha mimo woli

Kiedy poznałam Igora, od razu mi powiedział, że był już żonaty, ma córkę i syna. Wyjaśnił też, że utrzymuje kontakt ze swoimi dziećmi i stara się brać czynny udział w ich życiu, kiedy to tylko możliwe. W tamtym czasie nie widziałam nic złego w ojcu, który opiekuje się swoimi dziećmi.

Po ślubie urodził nam się syn, wszystko układało się dobrze. Jednak po pewnym czasie była żona Igora zaczęła nalegać, żeby zabrał ich dzieci na wakacje. Ona pracuje, jest zmęczona i nie ma kiedy odpocząć. Igor próbował z nią negocjować, tłumaczył, że przynajmniej na razie nie mamy takiej możliwości. Żeby uniknąć kłótni, Igor powiedział, że opłaci im wyjazd na kolonie.

Ale wraz z końcem roku szkolnego, była żona po prostu przywiozła dzieci do naszego domu z rzeczami na całe lato. Nikt się tego nie spodziewał. Wyjaśniła, że ​​ma zamiar zrobić remont w mieszkaniu, swoją drogą, dobrze by było, żeby Igor w tym pomógł. Poza tym ona teraz nie ma czasu dla dzieci, bo musi się jeszcze zająć swoim życiem osobistym.

Tym razem awantury nie dało się uniknąć, ale dzieci i tak zamieszkały z nami w dwupokojowym mieszkaniu. Powiedzieć, że są źle wychowane, to mało. Moje życie zamieniło się w koszmar. My ciśniemy się z naszym synem w jednym pokoju, a drugi oddaliśmy dzieciom Igora. Po jednym dniu nie dało się już tam wejść, rzeczy były porozrzucane dosłownie wszędzie, wszystko wymieszane, brudne koszulki, czyste spodenki, bielizna, resztki jedzenia i nieumyte naczynia. Ze mną w ogóle nie rozmawiają, chociaż staram się jak mogę poprawić nasze relacje. Po obiedzie nikt nie myje po sobie talerzy, ani nawet nie dziękuje. Nie wkładają rzeczy do kosza na brudną bieliznę, tylko zostawiają na podłodze. Jakby specjalnie, kiedy mój syn zasypia, jedno z nich zawsze upuszcza coś ciężkiego na podłogę albo włącza głośną muzykę.

Jestem tym bardzo zmęczona, bo mam małe dziecko, a teraz w ogóle nie mam kiedy odpocząć. To dopiero pierwszy miesiąc wakacji, a ja już nie wiem, skąd brać siły, żeby przetrzymać kolejny. Chociaż nie jestem pewna, czy była żona Igora nie wymyśli czegoś jeszcze, żeby nie zabrać dzieci we wrześniu z powrotem. Wydaje mi się, że ich relacja z matką nie jest zbyt ciepła. Próbowałam porozmawiać z mężem o moich obawach, ale po raz pierwszy w życiu pokłóciliśmy się. A przy okazji, on nadal płaci alimenty na dzieci, chociaż nie mieszkają teraz z matką, tylko z nami. Nie wiem, jak można znaleźć dobre wyjście z tej sytuacji, ale wiem, że dłużej tego nie zniosę.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *