Kuba Błaszczykowski potrafi pięknie mówić o swojej żonie. Agata trwa u jego boku już od 18 LAT!

Agata Błaszczykowska nie bez powodu uchodzi za jedną z najbardziej tajemniczych WAGs w Polsce. Podczas gdy inne żony piłkarzy zabiegają o uwagę, ukochana Jakuba Błaszczykowskiego woli dbać o swoją prywatność i domowe ognisko. Kim jest żona jednego z najwybitniejszych piłkarzy naszej kadry?

Polska piłka nie będzie już taka sama. W piątek 16 czerwca Kuba Błaszczykowski, powszechnie uznawany za jednego z najwybitniejszych polskich piłkarzy, oficjalnie żegna się z reprezentacją naszego kraju. Nadeszła więc właściwa pora, aby pochylić się nad postacią kobiety, której Błaszczykowski – jak sam zresztą twierdzi – zawdzięcza całą swoją karierę. Mowa oczywiście o jego żonie Agacie, która już od 18 lat wiernie czuwa przy boku męża i przez cały ten czas dbała o domowe zaplecze, aby wybranek jej serca mógł ze spokojem ducha podbijać murawy na całym świecie.

Historia związku Kuby Błaszczykowskiego i Agaty Błaszczykowskiej

Początków związku Kuby Błaszczykowskiego i Agaty (wtedy jeszcze Gołaszewskiej) należy szukać w okolicach roku 2005. Wtedy to para zaczęła ze sobą oficjalnie “chodzić”. Błaszczykowska opowiedziała po latach podczas wizyty w Pytaniu na Śniadanie, że do ich spotkania doszło dzięki wspólnemu znajomemu. Żona piłkarza twierdzi, że już na samym początku “ugodziła ją strzała Amora”. Reszta była już tylko dopełnieniem formalności.

Do zaręczyn doszło w roku 2007. Na huczne weselisko zakochani zaczekali jeszcze kolejne trzy lata i wreszcie w 2010 roku przysięgli sobie miłość do grobowej deski. Jak relacjonował wtedy “Fakt”, do ceremonii zaślubin miało dojść w malutkiej świątyni nieopodal Ustronia. Kościół był na tyle niewielki, że nie pomieścił ponoć wszystkich gości. Panna młoda niosła bukiet z pomarańczowych kwiatów, które zdobiły także jej włosy. Kolejnym interesującym detalem biały garnitur, w którym Błaszczykowski poszedł do ślubu . Pośród zaproszonych przyjaciół nowożeńców nie mogło zabraknąć oczywiście Roberta Lewandowskiego.

Jak na tą chwilę Błaszczykowscy są dumnymi rodzicami trójki pociech. Najstarsza Oliwia pojawiła się na świecie w 2011 roku. To ponoć ona była dla Kuby pierwszą (skuteczną) nauczycielką pokory i opanowania. Środkowa Lena urodziła się 3 lata później, 26 czerwca 2014 roku. Najmłodszy Fabian zasilił szeregi rodziny całkiem niedawno, bo w 19 czerwca 2019 roku. Akurat na ten dzień przypadała 9. rocznica ślubu jego rodziców. Lepszego prezentu z pewnością nie mogli sobie wymarzyć.

Błaszczykowski w poruszających słowach o swojej żonie

W przeciwieństwie do wielu koleżanek z “branży” WAGs Agata Błaszczykowska nigdy nie pchała się na pierwsze strony gazet i zdecydowanie nie zależało jej na kumulowaniu zysków z wyświetleń w mediach społecznościowych. Po dziś dzień żona Kuby nie dodaje na Instagramie żadnych zdjęć. Mało tego, jej profil pozostaje zablokowany dla osób postronnych. Ta medialna absencja nie oznacza bynajmniej, że jej zasługi pozostają niezauważone. Błaszczykowski, odbierając w 2021 roku Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski w Pałacu Prezydenckim, opisał swoją drugą połówkę w następujący sposób.

Kuba Błaszczykowski potrafi pięknie mówić o swojej żonie. Agata trwa u jego boku już od 18 LAT!

Kuba Błaszczykowski potrafi pięknie mówić o swojej żonie. Agata trwa u jego boku już od 18 LAT!

Kuba Błaszczykowski potrafi pięknie mówić o swojej żonie. Agata trwa u jego boku już od 18 LAT!

Kuba Błaszczykowski potrafi pięknie mówić o swojej żonie. Agata trwa u jego boku już od 18 LAT!

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *