Piotr Gąsowski i Mariusz Szczygieł OBURZENI materiałem TVP i Danutą Holecką: “Dziś nawet ośmiu gwiazdek mi na nich szkoda”

“Wiadomości” po raz kolejny pochyliły się nad opozycją, przygotowując materiał zatytułowany “afera przemytnicza Platformy”. Nie był to jednak koniec ataku, bo po orędziu marszałka Senatu gorzkich słów nie żałował mu Zbigniew Ziobro, który został zaproszony do TVP na rozmowę z Holecką. To nie spodobało się Szczygłowi i Gąsowskiemu.

Nic tak nie polaryzuje społeczeństwa, jak… polityka i wszystko, co z nią związane. Spore poruszenie wywołują także materiały TVP, które w dużej mierze nastawione są przede wszystkim na krytykowanie opozycji i wychwalanie obecnie rządzącej partii. Nie jest więc zaskoczeniem, że sporo emocji wywołało piątkowe wydanie “Wiadomości” i rozmowa Holeckiej z Ziobrą tuż po nim.

Danuta Holecka i rozmowa ze Zbigniewem Ziobrą

Po “Wiadomościach” na antenie TVP pojawił się marszałek Senatu Tomasz Grodzki, który wygłosił orędzie, wspominając o “największej aferze korupcyjnej w Polsce XXI w”. Mowa oczywiście o sprzedaży polskich wiz obywatelom z Azji i Afryki. Po zakończonym orędziu na ekranie ponownie wystąpiła Danuta Holecka i Zbigniew Ziobro. Minister sprawiedliwości nie szczędził marszałkowi gorzkich słów, nawiązując do “afery kopertowej”.

Bajkopisarzem pan Grodzki nie jest dlatego, że talentem szczególnym się do tej pory nigdy nie wykazał, natomiast kłamcą i to takim do potęgi “entej” na pewno tak. Na dobrą sprawę mógłbym powiedzieć, że pan Grodzki powinien tutaj wystąpić z jednym takim eksponatem mianowicie kopertą przyklejoną do czoła z napisem: “Jestem łapówkarzem” – mówił.

Piotr Gąsowski oburza się na TVP

Rozmowę Ziobry i Holeckiej w swoich mediach społecznościowych zdążyli już skomentować Mariusz Szczygieł i Piotr Gąsowski. Były prowadzący “Twoja Twarz Brzmi Znajomo” opublikował InstaStory, na którym denerwował się, że dziś nawet “szkoda mu na nich ośmiu gwiazdek”.

Kiedyś powiedziałbym: “Nie do wiary!”. Dzisiaj… nawet ośmiu gwiazdek mi na nich szkoda. To pokazuje dzisiaj TVPiS – grzmiał, publikując przy okazji screen z “Wiadomości”, na którym widać Holecką i “aferę przemytniczą Platformy”.

Właśnie dzisiaj, kiedy cały świat huczy o korupcji wizowej! – kontynuował, zachęcając przy okazji do przeczytania wpisu Mariusza Szczygła.

Mariusz Szczygieł krytykuje Danutę Holecką

Dziennikarz w nieco ostrzejszym tonie wypowiedział się o całej sprawie. Swój wpis rozpoczął od wiersza Szymborskiej, by następnie przejść już do krytyki serwisu.

To, co się dziś – 15.09.23 – stało w “Wiadomościach” TVP, obraża demokrację, zdrowy rozsądek i Polskę. Kraj nasz został pojmany przez żołnierzy kłamstwa – zaczął.

Dalej pochylił się nad marszałkiem Senatu, krytykując przy okazji Danutę Holecką. Dziennikarza zapewne zdenerwował to, że prezenterka nie zareagowała w żaden sposób na tyradę Ziobry wymierzoną w Grodzkiego. W ostrych słowach stwierdził, że Holecka “postanowiła publicznie się uprzedmiotowić”.

Atak telewizji na marszałka Senatu zaraz po jego orędziu w tejże telewizji jest czymś niespotykanym w cywilizowanym świecie. A sługusostwo tej dziennikarki wobec władzy Zjednoczonej Prawicy jest niezmierzone. Prowadząca program informacyjny jako podnóżek ministra sprawiedliwości – sama sprowadza się do roli mebla. Przykre, bo jest kobietą, która postanowiła publicznie się uprzedmiotowić – grzmiał.

Co myślicie o ich słowach?

Piotr Gąsowski i Mariusz Szczygieł OBURZENI materiałem TVP i Danutą Holecką: "Dziś nawet ośmiu gwiazdek mi na nich szkoda"
“Wiadomości” (Screen TVP)
Piotr Gąsowski i Mariusz Szczygieł OBURZENI materiałem TVP i Danutą Holecką: "Dziś nawet ośmiu gwiazdek mi na nich szkoda"
Piotr Gąsowski (Instagram)
Piotr Gąsowski i Mariusz Szczygieł OBURZENI materiałem TVP i Danutą Holecką: "Dziś nawet ośmiu gwiazdek mi na nich szkoda"
Piotr Gąsowski (akpa)
Piotr Gąsowski i Mariusz Szczygieł OBURZENI materiałem TVP i Danutą Holecką: "Dziś nawet ośmiu gwiazdek mi na nich szkoda"
Mariusz Szczygieł (AKPA)

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *