Rubikowie za oceanem. Jak czują się ich córki? “O wiele więcej pracy niż w dobrej prywatnej szkole polskiej”

Agata i Piotr Rubikowie jakiś czas temu postanowili wywrócić swoje życie o 180 stopni i zamieszkać za oceanem. Jak wyglądał ich pierwszy miesiąc w Miami? Jak na miejscu odnalazły się ich córki? O tym opowiedzieli w Dzień Dobry TVN.

Agata i Piotr Rubikowie w Stanach Zjednoczonych

Do centrum miasta mają 14 minut, a do plaży – minutę. Agata i Piotr Rubikowie swoje miejsce do życia znaleźli w słonecznym Miami.

– Do przeprowadzki szykowaliśmy się dosyć długi czas. Musieliśmy ustalić, jakie rzeczy są potrzebne dla naszych dziewczyn, żeby zaczęły tu edukację – mówiła Agata.

– Nasza codzienność wygląda całkiem podobnie, jak w Polsce, tylko trochę inne są okoliczności przyrody – dodała.

Córki Rubików chodzą do amerykańskich szkół

Helena i Alicja szybko odnalazły się w nowym miejscu. Jak przyznaje Piotr, bez wątpienia pomogła im w tym znajomość języka angielskiego.

Muzyk podkreśla również, że nieprawdziwym jest stereotyp o łatwości, z jaką można ukończyć szkołę w stanach. – [Helena – przyp. red.] ma o wiele więcej pracy niż w dobrej prywatnej szkole polskiej. Ma bardzo dużo pracy domowej – mówił.

– Alicja ze względu na to, że jest w szkole podstawowej, ma o wiele prościej, natomiast też nie ma tam taryfy ulgowej – dodał Piotr.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *