Na ogródku działkowym wybudował zamek. “Sam wymyślił, sam skonstruował”

Bajkowy zamek wybudowany przez pasjonata historii i architektury Bogdana Dynię znajduje się na Rodzinnych Ogródkach Działkowych w Żurczynie pod Bydgoszczą. Reporter Dzień Dobry TVN, Piotr Wojtasik spotkał się z Marleną Nowak opiekunką obiektu, by poznać szczegóły na temat tej niecodziennej budowli.

Zamek na rodzinnej działce

W Żurczynie pod Bydgoszczą mieści się niezwykły budynek, którego historię postanowił poznać reporter Dzień Dobry TVN – Piotr Wojtasik. Na Rodzinnych Ogródkach Działkowych w 1992 roku pan Bogdan Dynia sam zbudował zamek jak z bajki. Kamienny pałac otoczony fosą stanął na 350 metrach kwadratowych działki.

– To było wystarczająco, żeby zbudować sobie zamek […] – Sam wymyślił, sam skonstruował i sam przywoził materiały – tłumaczyła Marlena Nowak, opiekunka budynku.

Tajemnicza budowla pod Bydgoszczą

Kamery Dzień Dobry TVN zajrzały również do wnętrza pałacu pana Bogdana. Barwne witraże, drewniana boazeria, dywany w perskim stylu. Zamek pełen jest niezwykłych bibelotów w stylu inspirowanym niemiecką estetyką przełomu lat 80. i 90. Co ciekawe, do toalety zjeżdża się windą do podziemi. Znajduje się tam również garaż oraz pomieszczenie gospodarcze.

– Nawet syn tego nie wie, czyli obecny dzierżawca ROD-a, jest tu podobno również zaprojektowany grobowiec – dodała Marlena Nowak.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *