Niesamowita opowieść o moim teściu, który stał się dla mnie jak rodzony ojciec

Zwykle ludzie opowiadają historie o swoich wrednych teściowych i teściach. A ja chcę powiedzieć, że mój teść jest dla mnie jak rodzony ojciec i bardzo się z tego cieszę.

Od dziesięciu lat mieszkamy z żoną w dużym domu na wsi razem z jej rodzicami. Tak, to prawda, od tak dawna mieszkam pod jednym dachem z teściami. Nikt nie narzeka, oboje są dla mnie jak rodzice, ale pan Irek jest mi bliższy. Naprawdę czasami nazywam go tatą, a on mnie synem.

Jest jeden dobry powód, dla którego mam takie relacje z teściem. Wszystko dlatego, że nie znam mojego prawdziwego ojca. Zostawił moją matkę, zanim jeszcze się urodziłem. Potem mama nie odważyła się ponownie wyjść za mąż, od męskich zadań w domu ma przecież mnie. Nawiasem mówiąc, nie miała nic przeciwko temu, żebym zamieszkał z rodzicami żony. Ja też nie żałuję tej decyzji.

Tata od początku mi bardzo pomagał. Na przykład, kiedy zamierzałem kupić samochód, nie mogłem się zdecydować, jaki wybrać. Pieniądze miałem, ale wybór był bardzo trudny. Pomógł mi w tym właśnie tata, jest prawdziwym ekspertem, do tej pory, jak trzeba coś w nim naprawić, to robimy to razem.

Ja z kolei też starałem się jakoś pomóc teściom. Mimo pracy często jeździłem do nich na wieś, żeby sprawdzić, czy wszystko jest w porządku i w razie potrzeby coś im przywieźć.

Były czasy, kiedy moja żona i ja przeżywaliśmy ciężkie chwile. W pewnym momencie u mnie w zakładzie pojawiły się poważne problemy, a moja żona wciąż nie mogła znaleźć pracy. Oczywiście mój teść wspierał mnie i sam zaproponował mi pracę na wypadek, gdybym został zwolniony. Później tak się rzeczywiście stało, teraz pracujemy razem.

Kiedy urodziła się nasza córka, to większość obowiązków przeszła na matkę mojej żony. To jest po prostu złota kobieta, tak jak jej mąż. Sam pan Irek był w siódmym niebie ze szczęścia, że ​​urodziła mu się wnuczka. Często też się nią zajmował, żeby nam było trochę lżej.

Kiedy słyszę od znajomych, że ich teściowe są okropne, a teściowie bardzo wymagający, to jestem zaskoczony. Jak to jest? Albo to u mnie jest inaczej, albo inni coś wymyślają. Nie mogę uwierzyć, że w naszym świecie istnieją naprawdę aż tak źli ludzie. Może po prostu miałem szczęście, nie wiem…

Pewnego dnia mieliśmy bardzo poważny problem. Pan Irek zachorował, trafił do szpitala, lekarze zdiagnozowali udar. Wszyscy byliśmy przerażeni, zwłaszcza ja, bo nie wyobrażam sobie, że mojego ojca, choć nie rodzonego, może kiedyś zabraknąć.

Kiedy przyjeżdżaliśmy do teścia w odwiedziny, pielęgniarka myślała, że ​​jestem jego synem. To normalne, że z zewnątrz wyglądamy jak prawdziwi krewni, bo rozmawiamy ze sobą normalnie i miło, o wszystkim.

Do tej pory nie mieści mi się w głowie, że niektórzy ludzie mają takiego pecha w życiu, że mają bardzo złe relacje z rodzicami partnera. Do pewnego stopnia im współczuję, chociaż z drugiej strony można przecież to jakoś naprawić, spróbować porozmawiać. No, ale jeżeli druga strona nie chce, to jednak nic się nie da zrobić.

Myślę, że mam szczęście. Zanim się urodziłem, straciłam ojca, a dopiero po ślubie poznałem mężczyznę, który go całkowicie zastąpił. Jestem za to bardzo wdzięczny losowi.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *