Na początku swojego dorosłego życia dostałem okrutną lekcję od losu

Mam własne mieszkanie, w dzisiejszych czasach to już jest sukces. A biorąc pod uwagę, że jest to duże trzypokojowe mieszkanie w centrum miasta, to wręcz niesamowite szczęście. Mieszkanie dostało mi się po babci, ale nigdy nie myślałem, że stanie się dla mnie i źródłem radości, i rozczarowania.

Basię poznałem w klubie, a kiedy zaproponowałem jej, żebyśmy kontynuowali naszą znajomość, dziewczyna nie odmówiła. Okazało się, że kończy ostatni rok studiów, pochodzi z małego miasteczka i mieszka w akademiku z innymi dziewczynami. W tym czasie ja miałem już wyższe wykształcenie i byłem na płatnym stażu w dużej firmie.

Spotykaliśmy się trochę ponad pół roku, kiedy Basia zaczęła przebąkiwać, że po obronie będzie musiała wracać do domu, bo nie będzie jej stać na to, żeby zostać w dużym mieście. Dziewczyna bardzo mi się podobała, byłem zakochany, więc nie wyobrażałem sobie naszego związku na odległość. Zaproponowałem Basi małżeństwo, nie musiałaby wtedy wracać do rodzinnego miasteczka. Zgodziła się i zamieszkaliśmy razem.

Ale kiedy nadszedł czas na złożenie dokumentów do urzędu stanu cywilnego, Basia nijak nie mogła zdecydować się na termin. W końcu powiedziała, że ​​nie będzie się czuła jak prawdziwa gospodyni, jeżeli nie zamelduję jej w mieszkaniu, bo wszyscy będą myśleli, że jest moją służącą. U siebie w miejscowości ma własne mieszkanie, a tutaj jest po prostu nikim. Nie wiem, o czym ja wtedy myślałem, ale nie tylko zameldowałem Basię, ale też uczyniłem ją właścicielką połowy mieszkania.

Po ślubie nie mieszkaliśmy razem nawet przez pełny rok. Basia jako pierwsza złożyła pozew o rozwód i podział majątku. Już wtedy spotykała się z innym. To był bolesny cios w plecy, ale dużo się nauczyłem z tej życiowej lekcji o zdradzie.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *