Czasami myślę, że Lena jest ze mną tylko ze względu na pieniądze

Mieszkam z moją dziewczyną mniej więcej od dwóch lat, nie mamy ślubu. Niemal codziennie słyszę uwagi, że czas by już było sformalizować nasz związek, ale jednak na razie nie jestem pewien, czy to dobry pomysł.

Rzecz w tym, że nasi rodzice nie są biednymi ludźmi. Lena dorastała w zamożnej rodzinie, nigdy jej niczego nie brakowało. Ale z jakiegoś powodu jej krewni uważają, że to mężczyzna powinien dawać na wszystko pieniądze, zawsze. Rozumiem, że we współczesnych realiach dziewczyna rzadko zarabia na tym samym poziomie, co mężczyzna. Chociaż mam wiele znajomych, które radzą sobie całkiem dobrze.

Ale jednak nigdy nie dzielę rachunku na pół, nie rozliczam się z dziewczyną. Rozumiem, że kobiety wydają więcej, ponieważ mają swoje zabiegi pielęgnacyjne i częściej niż mężczyźni kupują nowe ubrania. Zawsze przeznaczałem część budżetu dla Leny, tylko na jej wydatki, ale zdarza jej się przekroczyć tę kwotę. W jeden dzień potrafi wydać tyle, ile menedżer w mojej firmie zarabia przez cały miesiąc.

Kiedyś zwróciłem Lenie uwagę, że powinna choć trochę ograniczyć swoje wydatki, bo nie mogę codziennie dawać jej aż takiej sumy pieniędzy. Pracuję jako prywatny przedsiębiorca i choć moi rodzice nie są biedni, nigdy nie proszę ich o pomoc finansową. Dlatego niedopuszczalne jest dla mnie to, żeby wydawać w ciągu jednego dnia pełną, i to niemałą, pensję.

Lena co wieczór pokazuje mi, co chce sobie kupić w najbliższej przyszłości. Można powiedzieć, że codziennie daję jej drogie prezenty. Ale miesiąc temu moja dziewczyna zaczęła wspominać o ślubie, a ja nie jestem jeszcze gotowy na taki krok. Coraz mniej podobają mi się ciągłe rozmowy o pieniądzach i prezentach. Wydaje mi się, że w życiu Leny nie ma nic poza imprezami z przyjaciółkami, fitnessem, salonami piękności i ubraniami.

Któregoś dnia byliśmy na kolacji u jej rodziców i oni też zaczęli mówić o ślubie. Na przykład mama Leny wspomniała, że ​​wesele powinno być bardzo eleganckie i że zapłacić za nie powinien pan młody. Ojciec Leny zaczął wypytywać o to, jakie mamy pomysły na podróż poślubną.

Nie bardzo rozumiałem, dlaczego decydują za mnie, ja się nawet jeszcze nie oświadczyłem. Kiedy wróciliśmy do domu, Lena powiedziała, że ​​dwa lata to wystarczająco dużo czasu, żeby się poznać i dlatego spodziewa się, że nasz związek przejdzie na kolejny poziom.

Odpowiedziałem, że sam podejmuję decyzje i określam dla siebie termin, który jest niezbędny, żeby w pełni zrozumieć drugą osobę i mieć pewność, że to jest miłość. Wtedy Lena się obraziła.

W ogóle nie wiem, co powinienem zrobić. Rozumiem tylko, że Lena nie jest tą osobą, z którą chcę spędzić resztę życia.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *