Te gwiazdy świadomie zrezygnowały z macierzyństwa. “Nie róbcie tego tylko dlatego, że ktoś wam kazał”

Iwona Pavlović, Beata Pawlikowska, Grażyna Torbicka i Agnieszka Woźniak-Starak również nie chcą mieć dzieci. Jak argumentują swój wybór?

W ostatnim czasie coraz więcej gwiazd i celebrytek głośno mówi o tym, że świadomie zrezygnowały z macierzyństwa. Wśród nich są między innymi: Blanka Lipińska, Magdalena Cielecka czy Ewa Chodakowska. Ich szczere wyznania wzbudziły sporo emocji wśród fanów i były szeroko komentowane.

Blanka Lipińska i Miley Cyrus posiadanie potomstwa uważają za egoizm, Agnieszka Woźniak-Starak już od dawna mówi, że dzieci nie są jej marzeniem, natomiast Aleksandra Kwaśniewska wyznała, że bardzo wcześnie podjęła świadomą decyzję o braku potomstwa. Z macierzyństwa zrezygnowały również: Ivona Pavlović, Grażyna Torbicka, Beata Pawlikowska i Edyta Olszówka. Zobaczcie, jak gwiazdy tłumaczą swoje decyzje:

Blanka Lipińska
Blanka Lipińska

Blanka Lipińska (AKPA, Instagram)

Swego czasu celebrytka tak wyjaśniała swoją decyzję: Nie chcę mieć dzieci. Mnie jest dobrze tak, jak jest. (…) Dlaczego ja mam sprowadzać kogoś na ten świat z czystego egoizmu, tylko i włącznie z założeniem, że ja czegoś od niego chcę? To jest egoizm potworny. Ty powołujesz życie na ten świat tylko i wyłącznie po to, że chcesz kochać, że chcesz dać świat tej osobie.

Miley Cyrus
Miley Cyrus

Miley Cyrus (FORUM)

Traktujemy ziemię tak, jak traktuje się kobiety – robimy, co chcemy i oczekujemy, że nadal będzie dawać nam życiodajne źródła. A ona jest wyczerpana. Dopóki nie zyskam pewności, że moje dziecko przyjdzie na świat, gdy w oceanach wciąż będą ryby, a wokół świeże powietrze, nie zdecyduję się na ciążę – powiedziała Miley Cyrus.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *