Borys Szyc szczerze wspomina początki alkoholizmu. “Piliśmy sześć butelek na głowę”

Borys Szyc otwarcie mówi o swojej walce z alkoholizmem. Aktor nie pije od prawie 10 lat i nie ukrywa, że nie zawsze przychodzi mu to z łatwością. Niedawno wcielił się w główną rolę w serialu “Warszawianka”, a grany przez niego bohater – Czuły – prowadzi mocno hedonistyczny styl życia. W wielu scenach Szyc udaje, że jest pod wpływem alkoholu. Aby nie ulec pokusom, na planie serialu towarzyszyła mu terapeutka.

Borys Szyc w szczerej rozmowie o alkoholizmie

Ostatnio Borys Szyc raz jeszcze opowiedział o swoim uzależnieniu. Tym razem zabrał głos podczas spotkania w ramach festiwalu Pol’and’Rock. Opowiedział między innymi o tym, jak w jego przypadku wyglądały początki alkoholizmu i kiedy zorientował się, że ma problem.

Z paroma kolegami kiedyś piłem tylko winiuńcio. Sześć butelek na głowę. Wymyślamy różne rzeczy, żeby sobie ten alkohol uprzyjemnić. Ja już wiedziałem na studiach, że coś jest nie tak […] Miałem 36 lat jak się ogarnąłem, więc chwilę mi to zajęło – przyznał.

Zerwanie z nałogiem zdecydowanie poprawiło jakość życia Szyca, czego dowodem jest chociażby szczęśliwy związek z Justyną Nagłowską. Para pobrała się w 2019 r., a owocem ich miłości jest syn. Aktor i podcasterka już kiedyś byli razem. Po latach zgodnie przyznają jednak, że musieli przeżyć pewne rzeczy i odczekać, aż przyjdzie ich czas.

Borys Szyc opowiedział o zerwaniu z nałogiem

Podczas spotkania z uczestnikami festiwalu Borys Szyc nie ukrywał, że nawet będąc w trzeźwości, trzeba być czujnym. Uzależnienie zostawia po sobie trwałe ślady.

Trzeźwy alkoholik, który jest trzeźwy nawet osiem lat, doskonale pamięta wszystkie mechanizmy picia. Podnoszę coś do ust, przechylam i przełykam. Chociaż wiem, że jest to rekwizyt, to uruchamia w tobie stare nawyki. Miewałem sny, że piję i budzę się przerażony. Płaci się za to jakąś cenę i trzeba uważać – apelował ze sceny.

W walce z nałogiem pomogła mu terapia. Aktor podkreślał jednak, że decyzja o leczeniu musi wyjść od chorego. W przeciwnym razie może nie przynieść efektów.

Borys Szyc szczerze wspomina początki alkoholizmu. "Piliśmy sześć butelek na głowę"
Borys Szyc z córką (AKPA, AKPA)
Borys Szyc (AKPA, AKPA)
Borys Szyc szczerze wspomina początki alkoholizmu. "Piliśmy sześć butelek na głowę"
Borys Szyc z żoną (AKPA, AKPA)

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *