11-letnia Wiktoria z Sosnowca odnaleziona. “Zatrzymano jedną osobę w związku z jej zaginięciem”

Wiktoria, 11-letnia dziewczynka z Sosnowca, zaginęła w sobotę 5 sierpnia. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez policję, dziewczynka opuściła swój dom przy ulicy 11 Listopada w Sosnowcu przed godziną 19, aby wyrzucić śmieci. Niestety, nie powróciła do domu ani nie skontaktowała się ze swoją rodziną.

Rodzice Wiktorii zgłosili jej zaginięcie około godziny 22.00. W tym czasie telefon dziewczynki był już nieaktywny.

W niedzielę, dzień po zaginięciu dziewczynki, ogłoszono Child Alert. Alert został odwołany w poniedziałek rano, kiedy Wiktoria została odnaleziona. Sabina Chyra-Giereś, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach, przekazała, że dziewczynka żyje. Z powodu dobra dziecka nie ujawniono żadnych szczegółów dotyczących okoliczności jej odnalezienia.

Z nieoficjalnych źródeł RMF FM wynika, że jedna osoba została zatrzymana w związku z zaginięciem 11-letniej Wiktorii. Radio podało również, że dziewczynka została odnaleziona w Zachodniopomorskiem.

Child Alert to system służący do natychmiastowego rozpowszechniania wizerunku zaginionego dziecka za pośrednictwem mediów. Jest ogłaszany w sytuacji, gdy istnieje podejrzenie, że dziecko zostało porwane lub gdy jego życie lub zdrowie jest zagrożone.

Child Alert trwa maksymalnie 12 godzin od momentu wysłania komunikatu. Może zostać ponownie uruchomiony, jeżeli pojawią się nowe, istotne informacje dotyczące sprawy.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *