Sąd zmieni kwalifikację czynu dla Jerzego Stuhra? Prokuratura nie odpuszcza i chce WYŻSZEJ kary

Prokuratura domaga się wyższej kary dla Jerzego Stuhra. 2 sierpnia Sąd Rejonowy dla Krakowa-Krowodrzy podjął decyzję o przesłuchaniu biegłego, który wydał opinię w sprawie obrażeń motocyklisty. Kłopoty znanego aktora dopiero się zaczynają

Jesienią zeszłego roku media obiegła wiadomość o kolizji z udziałem Jerzego Stuhra, który miał potrącić w Krakowie motocyklistę, a następnie usiłować uciec z miejsca zdarzenia. Potrącony mężczyzna dokonał “obywatelskiego zatrzymania” sprawcy, a następnie powiadomił policję. Funkcjonariusze przeprowadzili badanie alkomatem, które wykazało 0,7 promila alkoholu we krwi zatrzymanego.

Stuhr tłumaczył, że pił “wino do obiadu” trzy godziny przed tym, jak wsiadł za kółko. Twierdził też, że wcale nie potrącił motocyklisty, a jedynie “delikatnie go musnął”. W ostatnim wywiadzie wyznał, że “czuje się niewinny”.

Tak naprawdę nic nie zrobiłem, wiec wewnętrznie jestem kompletnie czysty – stwierdził, czym wywołał lawinę krytyki.

Konsekwencje prawne dla Jerzego Stuhra

Stuhr musi się teraz mierzyć nie tylko z ostracyzmem społecznym, ale też konsekwencjami prawnymi swojego czynu. W czerwcu zapadł wyrok nakazowy, na mocy którego aktor został ukarany grzywną w wysokości trzech tysięcy złotych. Prokuratura wniosła jednak sprzeciw, argumentując, że kara jest rażąco niewspółmierna do czynu i domaga się rozpoznania sprawy na zasadach ogólnych.

2 sierpnia na rozprawie w Sądzie Rejonowym dla Krakowa-Krowodrzy zapadła decyzja o przesłuchaniu biegłegoSławomir G. zeznał, że w wyniku kolizji spowodowanej przez Stuhra, odniósł obrażenia ręki i nerwu, których skutki odczuwa do dziś. Z kolei biegły stwierdził, że obrażenia utrzymywały się poniżej siedmiu dni, co zakwestionował pełnomocnik motocyklisty.

Widmo wyższej kary dla znanego aktora

Mecenas Antoni Zduńczyk tłumaczy, że jeżeli uda się udowodnić, że biegły nie miał racji, to Stuhrowi będzie można postawić “zarówno zarzut spowodowania wypadku, jazdy pod wpływem alkoholu, ale także ucieczki z miejsca wypadku”.

Sądzę, że będziemy do tego dążyć – mówi mecenas w rozmowie z PAP.

To ma zasadnicze znaczenie dla sprawy, bo jeżeli się okaże, że to kwestionowanie jest zasadne i obrażenia jednak są powyżej siedmiu dni, to wtedy nie jest to kolizja, a wypadek – wyjaśnił Sędzia Sądu Rejonowego Sławomir Szyrmer.

Termin rozprawy, na której zostanie przesłuchany biegły, wyznaczono na 11 grudnia 2023 r.
Sąd zmieni kwalifikację czynu dla Jerzego Stuhra? Prokuratura nie odpuszcza i chce WYŻSZEJ kary
Jerzy Stuhr (fot. AKPA)
Sąd zmieni kwalifikację czynu dla Jerzego Stuhra? Prokuratura nie odpuszcza i chce WYŻSZEJ kary
Jerzy Stuhr (AKPA)
Sąd zmieni kwalifikację czynu dla Jerzego Stuhra? Prokuratura nie odpuszcza i chce WYŻSZEJ kary
Jerzy Stuhr (Licencjodawca, AKPA)

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *