Krzysztof Stanowski złamał ZAKAZ SĄDOWY w sprawie Natalii Janoszek. Wiadomo, co mu grozi

Krzysztof Stanowski postanowił sobie za punkt honoru wskazanie wszystkich nieścisłości w karierze Natalii Janoszek. Dziennikarza nie powstrzymał nawet sądowy zakaz. Jego złamanie może wiązać się z zapłaceniem wysokiej grzywny.

Kiedy wydawało się, że Krzysztof Stanowski odpuścił już dalsze demaskowanie bollywoodzkiej kariery Natalii Janoszek, dziennikarz zaskoczył internautów i opublikował kolejne nagranie. Filmik zatytułowany “BOLLYWOODZKIE ZERO: NATALIA JANOSZEK. THE END” trwa prawie 3 godziny i w zaledwie 18 godzin został obejrzany milion razy.

Tym samym Krzysztof Stanowski złamał zakaz sądowy dotyczący publikacji na temat Natalii Janoszek. Oczywiście był tego świadomy, do czego odniósł się w piątek.

Teraz możecie mnie zamknąć, wyznaczyć mi grzywnę, ale nie możecie zamknąć mi ust – powiedział.

Krzysztof Stanowski nagrał kolejny film o Natalii Janoszek

Czy rzeczywiście grozi mu grzywna? W rozmowie z Wirtualnymi Mediami mecenas Jacek Dubois przyznał, że może chodzić o karę w wysokości 15 tys. zł. Dodał jednak, że “sąd bardzo rzadko dokonuje tego typu zabezpieczeń na czas procesu”.

Jeżeli mają miejsce naruszenia zakazu sądowego, osoba, której dobra zostały naruszone, występuje do sądu o nałożenie grzywny na kogoś, kto nie wywiązuje się z zakazu sądu. Musi wystąpić do sadu, wskazując, w jaki sposób doszło do naruszenia zakazu i wnosząc o nałożenie kary – tłumaczył.

Prawnik o zakazie publikacji na temat Natalii Janoszek

Mecenas Dubois podkreślił również, że tego typu zakazy sądowe nie są cenzurą. Nie jest to też “zamykanie ust” dziennikarzom. Postępowanie wynika z zasad prawa prasowego, takich jak rzetelność, obiektywizm, czy kierowanie się prawdą.

Jeżeli medium tych zasad nie stosuje, dokonuje szykan, zaszczucia czy egzekucji publicznej, to nie mamy do czynienia z cenzurą, tylko ratowaniem człowieka przed publicznym linczem. […] Nie może być tak, że ktoś dysponujący zapleczem publiczno-medialnym będzie znęcał się, pomawiał, zniesławiał, naruszał dobra osobiste jakiejś osoby i nie będzie żadnej możliwości, żeby go powstrzymać – podsumował prawnik.

Po publikacji poprzednich materiałów Janoszek zapowiedziała, że będzie walczyć o swoje dobre imię w sądzie. Celebrytka nie odniosła się jeszcze do najnowszego nagrania na jej temat.

Krzysztof Stanowski złamał ZAKAZ SĄDOWY w sprawie Natalii Janoszek. Wiadomo, co mu grozi
Natalia Janoszek (Instagram)
Krzysztof Stanowski złamał ZAKAZ SĄDOWY w sprawie Natalii Janoszek. Wiadomo, co mu grozi
Krzysztof Stanowski (Instagram)
Krzysztof Stanowski złamał ZAKAZ SĄDOWY w sprawie Natalii Janoszek. Wiadomo, co mu grozi
Krzysztof Stanowski (Instagram)

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *