Niemiecki książę zostawił żonę dla POLSKIEJ MILIONERKI. Oto historia ich miłości

Dla Sylwii Mokrysz, bizneswoman znanej z listy 100 najbogatszych Polaków, 69-letni książę Karl Heinz von Sayn-Wittgenstein rozwiódł się z żoną, porzucił rezydencję na Majorce i przeprowadził się do Berlina.

Niemiecki książę Karl Heinz von Sayn-Wittgenstein dorobił się fortuny dzięki ubezpieczeniom i inwestycjom w nieruchomości. Przez 30 lat był mężem księżniczki Andrei von Sayn-Wittgenstein. Para rozstała się, a ostateczną przyczyną rozwodu była inna kobieta. Jak się okazało, młodsza o 20 lat Polka – Sylwia Mokrysz.

Sylwia Mokrysz odziedziczyła fortunę

Sylwia Mokrysz to córka Teresy i Tadeusza Mokryszów, założycieli firmy Mokate. Kobieta odziedziczyła ogromny majątek, którego wartość szacowana jest na 1,3 mld złotych. W ostatnim rankingu najbogatszych Polaków znalazła się na 59. miejscu. Obecnie funkcję prezesa firmy pełni brat Sylwii – Adam Mokrysz.

Milionerka jest doktorem nauk społecznych w zakresie zarządzania i jakości. Poza zaangażowaniem w działalność rodzinnej firmy Sylwia dała się poznać jako aktywna przedsiębiorczyni. Promowała inicjatywy wspierające przedsiębiorczość kobiet. Warto nadmienić, że Sylwia to nie tylko bizneswoman, ale również artystyczna dusza. Interesuje się m.in. fotografią i literaturą. Jest współautorką powieści “Herbaciarz”, która zebrała wiele pochlebnych opinii.

Karl Heinz zostawił żonę dla Sylwii Mokrysz

Pierwsze spotkanie księcia Karla Heinza von Sayn-Wittgensteina i Sylwii Mokrysz nie było przypadkowe, ponieważ ich rodziny znały się od wielu lat. W 2017 roku książę wraz z ówczesną żoną przyjęli zaproszenie od rodziny Mokryszów i odwiedzili Polskę. Już wtedy jego związek przechodził poważny kryzys. To właśnie podczas tego wyjazdu Karl Heinz zobaczył Sylwię po raz pierwszy i się w niej zakochał.

Już w 2017 roku niemiecki książę i jego żona zastanawiali się nad rozstaniem. Spotkanie hrabiego z Sylwią Mokrysz miało więc decydujący wpływ na podjęcie przez niego poważnej decyzji. Zakochani zaczęli się spotykać pod koniec 2018 roku. Na początku byli w związku na odległość, aż w końcu oligarcha rozwiódł się z żoną po 30 latach małżeństwa. Później książę zamienił ogromny dom na Majorce na apartament w Berlinie, który kupił razem z Sylwią. Para jakiś czas temu zaprezentowała mieszkanie na antenie telewizji VOX. Ich cztery kąty mają aż 285 metrów kwadratowych. Nie brakuje w nim również pokoi dla dzieci Sylwii z poprzedniego związku. Podczas oprowadzania po apartamencie Mokrysz wyznała:

Uważam, że Karl Heinz jest mężczyzną mojego życia. Wierzę, że jest ze mną szczęśliwy.

Książę odwzajemnia uczucia ukochanej. Zdradził, że ceni ją za uśmiech, inteligencję i urodę. Związek księcia Karla i Sylwii Mokrysz cały czas wzbudza zainteresowanie, nie tylko niemieckich mediów. Podczas wywiadów oboje mówili, że są bardzo ze sobą szczęśliwi. 69-letni książę wyznał nawet, że przeżywa drugą młodość. Mało tego, zdradził także, że zdecydował się schudnąć oraz ograniczyć palenie dla swojej ukochanej.

Jak widać, milionerka musiała przyzwyczaić się do ogromnego zainteresowania ze strony zachodnich mediów. Jej starszy partner stał się bohaterem tabloidów. Jego majątek szacowany jest na około 240 milionów złotych. Książę nigdy nie unikał uwagi mediów. Ma na swoim koncie występy w programach reality show, w tym między innymi w niemieckiej edycji “Big Brothera”. Dlatego nikogo nie zaskoczył fakt, że z dumą potwierdził informacje o rozwodzie i romansie z polską milionerką.

Niemiecki książę zostawił żonę dla POLSKIEJ MILIONERKI. Oto historia ich miłości
Sylwia Mokrysz z partnerem (East News)
Niemiecki książę zostawił żonę dla POLSKIEJ MILIONERKI. Oto historia ich miłości
Sylwia Mokrysz z partnerem (East News)

Niemiecki książę zostawił żonę dla POLSKIEJ MILIONERKI. Oto historia ich miłości

Sylwia Mokrysz z partnerem (East News)

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *