Ewa Błaszczyk od 23 lat walczy o wybudzenie córki ze śpiączki. Teraz mówi o “ŚWIATEŁKU W TUNELU”

Ewa Błaszczyk w nowym wywiadzie przekazała informacje o stanie zdrowia córki, która od ponad 20 lat jest w śpiączce. Aktorka śledzi rozwój medycyny i wierzy w nowe metody leczenia.

HistoriaEwy Błaszczyk jest niezwykle poruszająca. W 1994 roku urodziła Mariannę i Aleksandrę. Dziewczynki to owoc małżeństwa z pisarzem Jackiem Janczarskim. Sześć lat później życie aktorki zmieniło się bezpowrotnie, gdy jedna z jej córek, Ola straciła przytomność wskutek zakrztuszenia się tabletką. Nastąpiło niedotlenienie mózgu i zapadła w śpiączkę, w której pozostaje do dziś.

Od tamtej pory Błaszczyk nie ustaje w wysiłkach, by wybudzić córkę. Założyła fundację “Akogo?” działającą na rzecz dzieci wymagających rehabilitacji po ciężkich urazach neurologicznych. Dzięki fundacji w 2012 roku powstała klinika “Budzik” przy Centrum Zdrowia Dziecka, będąca pierwszą w Polsce tego typu placówką.

Co jakiś czas Ewa informuje media o stanie zdrowia Oli.

Ostatnio aktorka udzieliła wywiadu magazynowi “Na żywo”, w którym zdradziła, czy są jakieś postępy w leczeniu.

To skomplikowany proces, który wymaga pomocy sztabu ludzi. Co jakiś czas przechodzimy przez diagnozy porównawcze, dzięki czemu dowiadujemy się, czy mamy do czynienia z postępem, czy zanikiem. U Oli możemy mówić o drobnych postępach, lecz musimy pamiętać, że mijają właśnie dwadzieścia trzy lata od zdarzenia. Czas sprawia, że przebudzenie po takim czasie od strony medycznej, rozpatrywane jest raczej w kategorii cudu – przyznaje 67-latka.

Błaszczyk nie wyklucza jednak, że nowe metody leczenia mogą okazać się przełomowe.

Ola trwa i czeka, a ja wciąż obserwuję, co dzieje się na świecie. Do niektórych rozwiązań podchodzę sceptycznie, ale staram się być na bieżąco ze wszystkimi możliwościami, jakie się pojawiają. Dla naszego zespołu genetyka i komórka macierzysta są światełkiem w tunelu – mówi aktorka.

Ewa Błaszczyk od 23 lat walczy o wybudzenie córki ze śpiączki. Teraz mówi o "ŚWIATEŁKU W TUNELU"
Ewa Błaszczyk (Licencjodawca, AKPA)
Ewa Błaszczyk od 23 lat walczy o wybudzenie córki ze śpiączki. Teraz mówi o "ŚWIATEŁKU W TUNELU"
Ewa Błaszczyk (Licencjodawca, AKPA)
Ewa Błaszczyk od 23 lat walczy o wybudzenie córki ze śpiączki. Teraz mówi o "ŚWIATEŁKU W TUNELU"
Ewa Błaszczyk (Licencjodawca, AKPA)

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *