Margaret, Małgorzata Rozenek, Robert Biedroń i inni ODWRÓCILI SIĘ OD KOŚCIOŁA: “Nie jesteśmy praktykującymi katolikami” (ZDJĘCIA)

Wielu celebrytów mówi wprost o tym, że z Kościołem im nie po drodze. Wśród nich znaleźli się między innymi Margaret, Katarzyna Warnke czy Renata Dancewicz. Zobaczcie, kto jeszcze.

Polskie gwiazdy coraz częściej wypowiadają się na tematy społeczne oraz religijne. Nierzadko wyrażają zdanie, gdy rząd przekazuje znaczące fundusze na cele kościelne lub, gdy duchowni angażują się w sprawy polityczne. Te działania spotykają się nie tylko z ostrą krytyką celebrytów. Niektórzy zdecydowali się na dokonanie apostazji. Jako jedna z pierwszych opowiedziała o tym Margaret.

Z Kościoła wystąpili także Katarzyna Warnke czy Robert Biedroń. A to dopiero początek listy. Coraz więcej mówi się również o tym, że celebryci nie chrzczą swoich dzieci. Małgorzata RozenekNatalia Siwiec i Zofia Zborowska postanowiły dać pociechom wolną rękę w kwestii wiary.

Zobaczcie, kto jeszcze ma dość poglądów głoszonych przez Kościół katolicki.

Matylda Damięcka
Matylda Damięcka

Matylda Damięcka (AKPA)

Jakiś czas temu Matylda Damięcka, po obejrzeniu filmu dokumentalnego o Stanisławie Dziwiszu, zdecydowała się na wyznanie o wystąpieniu z Kościoła.

Nie należę do tej wspólnoty — napisała na Instagramie.

Natalia Kukulska
Natalia Kukulska

Natalia Kukulska (AKPA)

Natalia Kukulska w rozmowie z Żurnalistą wyznała, jaki ma stosunek do Kościoła.

Przestałam chodzić do kościoła. Mam w sobie dużo sentymentu do wielu myśli. Może sentyment to złe słowo, mam wielki szacunek. Nauka czysta, która powinna z tego wypływać, nadal jest wspaniałą mądrością, z której warto czerpać. Ale nie dałam rady po prostu — zdradziła piosenkarka.

Dorota Masłowska
Dorota Masłowska

Dorota Masłowska (AKPA)

Dorota Masłowska w rozmowie z “Gazetą Wyborczą” wyznała:

Jestem osobą niewierzącą, niepraktykującą, nie mam żadnego związku z Kościołem katolickim poza tym, że zostałam w jego obrządku wychowana — powiedziała pisarka.

Warto dodać, że jej konflikt z Kościołem katolickim skończył się na sali sądowej. Podirytowana fałszywymi doniesieniami tygodnika katolickiego o tym, że wiara katolicka jest dla niej ważna, pisarka złożyła pozew do sądu.

Natalia Siwiec
Natalia Siwiec

Natalia Siwiec (Instagram)

Natalia Siwiec do tej pory nie ochrzciła córki. Gwiazda nie zgadza się z Kościołem w sprawie grzechu pierworodnego.

Mia nie była chrzczona i nie będzie, chyba że kiedyś sama podejmie taką decyzję. Nie zgadzam się z tym, że człowiek rodzi się z jakimś grzechem, więc nie mamy co zmywać. Chrzest to zaakceptowanie tego, że niby pochodzisz z grzechu. Każdy rodzi się czysty, dobry i może wykreować swoje życie tak, jak chce, bez żadnych obciążeń na wejściu – napisała Siwiec na Instagramie.

Artur Barciś
Artur Barciś

Artur Barciś (AKPA)

Artur Barciś o odejściu z Kościoła powiedział dopiero, gdy jedno z czasopism przedstawiło go, jako “żarliwego katolika”.

Niedawno przeczytałem wywiad, którego nigdy nie udzieliłem. Wyszedłem w nim na żarliwego katolika, wręcz dewotę. Podczas gdy ja z Kościołem już dawno się pożegnałem. Coś okropnego — powiedział w rozmowie z “Plejadą”.

Margaret
Margaret

Margaret (AKPA, Instagram)

Margaret w 2019 roku dokonała apostazji. Wyznała wówczas, że decyzja o wystąpieniu z Kościoła była trudna dla jej mamy.

Decyzję o apostazji podjęłam dawno temu, ale nie mówiłam o tym. Nie wierzę w Boga i to co najmniej fair wobec tych wszystkich, którzy wierzą, by się wypisać z tej wspólnoty. Nie wyobrażam sobie być w jakiejś grupie i podkładać jej nogi. Uważam, że byłaby to hipokryzja. Dostałam za to fangę w nos, i ok – mówiła w rozmowie z Wirtualną Polską.

Agnieszka Włodarczyk
Agnieszka Włodarczyk

Agnieszka Włodarczyk (Instagram)

W 2021 roku muzyk Damian Maliszewski zadeklarował chęć poddania się apostazji. Agnieszka Włodarczyk w komentarzu pod jego wypowiedzią napisała:

Daj znak, jak Ci się uda. Też muszę w końcu zrobić z tym porządek.

Celebrytka nie ochrzciła również swojego syna Milana. Aktorka do tej pory nie skomentowała, czy już poddała się apostazji.

Katarzyna Warnke
Katarzyna Warnke

Katarzyna Warnke (AKPA)

Katarzyna Warnke od dawna nie uczestniczy w życiu Kościoła, ponieważ nie zgadza się z jego poglądami i wtrącaniem w sprawy polityczne. Celebrytka walczy również o prawa kobiet i sprzeciwia się wielu stanowiskom instytucji.

Może [Kościół – przyp. red] zająłby się w końcu tym, co duchowe, a nie obyczajem i polityką? – napisała na Instagramie.

Renata Dancewicz
Renata Dancewicz

Renata Dancewicz (AKPA)

Renata Dancewicz od wielu lat jest ateistką. Jakiś czas temu aktorka przyznała, że ochrzciła swojego syna, ponieważ jej przekonania nie spotkały się ze zrozumieniem rodziny.

Ja, już jako mała dziewczynka, zrozumiałam, że nie wierzę w Boga i nie chcę być częścią Kościoła katolickiego. Zobaczyłam, jak niesprawiedliwie Kościół traktuje kobiety. One mają być służącymi i tyle. Na samym szczycie hierarchii są księża, którzy mają kontakt z Bogiem, później mężczyźni, a na samym końcu kobiety — powiedziała w rozmowie z “Plejadą”.

Lara Gessler i Piotr Szeląg
Lara Gessler i Piotr Szeląg

Lara Gessler i Piotr Szeląg (Instagram)

Lara Gessler i jej partner, Piotr Szeląg również nie zdecydowali się na chrzest córki.

Nie jesteśmy praktykującymi katolikami, więc nie mamy powodu, aby chrzcić córkę. Wolę żyć jak dobry człowiek niż stwarzać pozory społeczne – powiedziała Lara w rozmowie z redakcją Pudelka.

Małgorzata Rozenek i Radosław Majdan
Małgorzata Rozenek i Radosław Majdan

Małgorzata Rozenek-Majdan i Radosław Majdan (Instagram)

Choć synek Małgorzaty Rozenek i Radosława Majdana już dawno skończył roczek, para nie zdecydowała się go ochrzcić. Celebrytka zaszła w ciążę dzięki metodzie in vitro, która, jak wiadomo, jest krytykowana przez Kościół katolicki.

Od wielu lat Kościół katolicki nie odgrywa żadnej roli w moim życiu i uważam, że to jest ogromna szkoda. To, co się dzieje wokół stosunku Kościoła katolickiego do in vitro, czy do LGBT i do wojny w Ukrainie nie pozwala mi rozumieć, ani odnaleźć się w takim przywództwie duchowym – mówiła w wywiadzie dla “Pomponika”.

Nergal
Nergal

Nergal (AKPA)

Adam Darski już kilka lat temu dokonał apostazji. Namawiał do tego również swoich fanów za pośrednictwem Instagrama

Dalej moi drodzy Polacy!? Naprawdę chcecie być powiązani z tą kryminalną, haniebną instytucją? Naprawdę chcesz być kolejnym numerem w ich książkach? (Tylko dla utrzymania wysokiej stawki statystycznej?) – pytał Nergal.

Indoktrynacja ma różne nazwy i twarze, ale wywołane nią szkody są tak samo niszczycielskie. Istnieje związek między dzisiejszym kryzysem społecznym, protestami w Polsce i poza nią… nie możesz stworzyć w pełni demokratycznego kraju z religią zakorzeniona głęboko w polityce. Dlatego zerwij ciężar duchowego zniewolenia. Dokonaj apostazji – napisał muzyk na Instagramie.

Robert Biedroń
Robert Biedroń

Robert Biedroń (Instagram)

W 2012 roku Robert Biedroń w rozmowie z “Dzień Dobry TVN” wyznał, że dokonał apostazji. Kilka lat później, wraz z partią Wiosna, uruchomił również stronę LicznikApostazji.pl.

Zofia Zborowska
Zofia Zborowska

Zofia Zborowska (Instagram)

Zofia Zborowska nigdy nie ukrywała, że jest osobą niewierzącą. Zapytana podczas jednego ze zorganizowanych na swoim profilu Q&A o to, czy wystąpiła z Kościoła, odpowiedziała:

Nie dokonałam apostazji. Bardzo bym chciała to zrobić, ale chyba jestem za leniwa. Ale zrobię to. Zrobię apostazję — wyznała na swoim Instagramie.

Kilka miesięcy przed przyjściem na świat jej dziecka zapowiedziała, że nie zamierza go ochrzcić.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *