Liudmyla i jej mąż Ivan z niecierpliwością czekali na narodziny bliźniąt. Kiedy w klinice dowiedzieli się, że będzie to chłopiec i dziewczynka, kupili dzieciom różowe i niebieskie stroje dla noworodków. Nadszedł dzień porodu i kobieta urodziła zdrowe bliźnięta.
Była bardzo szczęśliwa i wyobrażała sobie, że zabiera dzieci do domu. Przed wypisem jej matka zabrała dzieci na badania kontrolne, a kiedy przyprowadziła je do Ludmiły, kobieta zbladła. “Przyprowadziłaś mi cudze dzieci.” “Nie ma mowy!” powiedziała jej matka i spojrzała na dokumenty.
W międzyczasie kobieta rozdzieliła dzieci i zobaczyła, że są to dziewczynki. – Urodziłam bliźniaki: chłopca i dziewczynkę, a ty przyniosłaś mi dwie dziewczynki, a gdzie jest mój syn? – zapytała kobieta swoją siostrę. Moja siostra była zaskoczona i nie wiedziała, co zrobić – Oddaj mi mojego syna! Jeśli nie przyniesiesz mi mojego dziecka w ciągu kilku minut, pójdę do naczelnego lekarza!” – krzyknęła ze złością kobieta.
Pielęgniarka wybiegła na korytarz i gdzieś poszła. Kilka minut później wrócił lekarz i przyprowadził jej syna. Okazało się, że matka dziewczynki zmarła podczas porodu, a dziecko miało zostać umieszczone w sierocińcu, ponieważ ojciec odmówił, a ona nie miała innych krewnych. Pielęgniarka przypadkowo zabrała niewłaściwe dziecko. Pracownik sierocińca przeprosił młodą matkę. Ludmiła postanowiła nie składać skargi na pielęgniarkę, tylko zabrać dzieci i wrócić do domu.
W domu, we śnie, zobaczyła dziewczynkę, którą przypadkowo przyprowadzono do niej zamiast jej syna. Kiedy się obudziła, poczuła, że musi adoptować dziecko. Powiedziała mężowi o dziewczynce i stwierdziła, że chce ją zabrać.
Powiedziała, że nie wybaczyłaby sobie, gdyby zostawiła dziecko w sierocińcu. Ivan długo się zastanawiał i wahał, ponieważ miał już dwójkę dzieci, a jego żona prosiła go o adopcję trzeciego. Ale później zgodził się na namowy kobiety i teraz mają troje dzieci: dwie dziewczynki i chłopca.