Oleksandr zdecydował się pojechać na pogrzeb siostry, mimo że nic ich nie łączyło. Nawet nie wiedział, że ta podróż wkrótce zmieni jego życie.

Oleksandr był w pracy, kiedy otrzymał telefon z informacją, że jego starsza siostra Hanna zmarła. Nie był zbyt smutny, ponieważ prawie jej nie znał: różnica wieku i jej nieobecność w domu w dzieciństwie przyczyniły się do ich rozłączenia. Ponieważ jej rodzice byli zajęci, Hanna spędziła większość dzieciństwa z babcią. Albo z powodu braku uwagi, albo wrodzonego ducha buntu, zaczęła wpadać w kłopoty jako nastolatka. Pomimo starań rodziców, Anna wymknęła się spod kontroli, wpadła w złe towarzystwo i na zawsze opuściła dom.

Mijały lata, a o życiu Anny nie było wiadomo prawie nic. Od czasu do czasu Ołeksandr słyszał plotki o jej destrukcyjnym stylu życia, ale wolał się w to nie zagłębiać. Raz próbował się z nią skontaktować po śmierci matki, ale jej odpowiedź tylko potwierdziła, że podjął słuszną decyzję o zakończeniu związku. Niemniej jednak, gdy dowiedział się o jej śmierci, Oleksandr poczuł się zmuszony do złożenia jej hołdu. Następnego dnia znalazł się w opuszczonej wiosce, gdzie Anna mieszkała w domu, który trudno nazwać domem.

Ujawnienie, że Anna ma syna o imieniu Makar, zaskoczyło go. Rodzina nie wiedziała o jego istnieniu. Pięcioletni chłopiec jest obecnie leczony w szpitalu. Początkowo Oleksandr myślał o zapomnieniu o chłopcu, ponieważ nie czuł z nim żadnej więzi. Nie mógł jednak tak po prostu wymazać niewinnego dziecka ze swojego życia. Po przejściu niezbędnych procedur, Oleksandr odwiedził Makara w szpitalu. Planował spotkać się z nim, dać mu zabawkę i uwolnić się od odpowiedzialności.

Spotkanie okazało się jednak bardziej znaczące, niż się spodziewał. Chłopiec okazał się nie tylko interesujący, ale także zaskakująco podobny do swojego dziadka, wyraźnie odziedziczył jego rysy. Po spotkaniu Oleksandr opowiedział swojej żonie Elenie o wydarzeniach dnia. Pomimo początkowych obaw, zgodzili się adoptować Makara, wierząc, że tylko w ten sposób znajdą spokój. Trzy lata później Makar stał się integralną częścią ich rodziny. Był zwykłym, nieco zadziornym uczniem, który przygotowywał się do zostania starszym bratem swojej młodszej siostry.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *