Roma poszedł do sklepu, aby kupić chleb na pogrzeb matki, ale nie wiedział, jak ten dzień zmieni całe jego życie

Roman często odwiedzał swoją ukochaną matkę, przynosząc jej jedzenie. Nie szczędził dla niej niczego. “Synu, mam wszystko w moim ogrodzie. Powinieneś pomyśleć o swojej rodzinie, mój drogi”. Roman miał dziewczynę. Wszystko układało się dobrze, dopóki nie odeszła do jego przyjaciela. Od tego czasu Roma stracił zaufanie do ludzi. Rzucił się w wir kariery. Teraz ma własną firmę i kupił dom. Pewnego dnia jego matka poprosiła Romę, by kupił chleb. Poszedł do wiejskiego sklepu i spotkał dziewczynę, która kłóciła się ze sprzedawcą: “Obiecałaś mi, że wkrótce przyniesiesz jedzenie dla dzieci. Czym będę karmić mojego syna?” krzyczała, machając rękami, stojąc przy kasie. Sprzedawca wymówił się w odpowiedzi.

Roman przysłuchiwał się ich rozmowie, a kiedy dziewczyna się odwróciła, ku swojemu zaskoczeniu zobaczył uroczą twarz. Przyszła kolej na Romana: “Poproszę jeden bochenek chleba. Przepraszam, to nie moja sprawa, ale dlaczego nie przynieśli pokarmu dla niemowląt? – Zamawiała go już dwa razy i tym razem dostawca zapomniał – odparła obojętnie sprzedawczyni – Czy jej mąż nie może go przynieść? – Roman był wyraźnie zainteresowany dziewczyną – Ona nie ma męża, mieszka z ciotką. “Dlaczego cię to interesuje?” – Bez powodu… Roman zmieszał się ostatnim pytaniem, wziął chleb i poszedł do matki. “Mamo, mamy nową sąsiadkę?” – Masz na myśli siostrzenicę Valii?” – Chyba spotkałem ją przed chwilą w sklepie. Spotykała się z draniem. Zostawił ją w ciąży. To mądra, wykształcona dziewczyna.

Nic nie znajdzie jeszcze swojego szczęścia. Następnego dnia Roman przyszedł z ogromną paczką jedzenia dla niemowląt. Poprosił matkę, by dała ją tej dziewczynce. Usiedli do kolacji, gdy ktoś zapukał do drzwi. To była ta sama dziewczynka, przyszła podziękować chłopcu: “Nie, nie zrobiłam nic złego. Będę przynosić jedzenie codziennie, jeśli mi pozwolisz, i tak przynoszę jedzenie mojej matce z miasta”. Wszyscy usiedli razem przy stole i tego wieczoru odbyli szczerą rozmowę. Dziewczyna czuła się w tym gronie jak członek rodziny. Roman nagle zapragnął ją przytulić. Kilka dni później Roman ponownie poszedł do domu sąsiadki, tym razem z dużym bukietem kwiatów. Galia wyszła mu na spotkanie. Od dawna nikt w wiosce nie widział tak błyszczących oczu.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *