Na weselu wszyscy zauważyli, że swat nie spuszczał wzroku z pana młodego, ale powód był znany tylko im obojgu. Kto wiedział, że los połączy ich tak, że po latach spotkają się na weselach własnych dzieci. Nawet jeśli im się nie uda, ich dzieci na pewno będą szczęśliwe…

Pewnego dnia Anna wbiegła do pokoju, a jej twarz promieniała szczęściem. Od razu było widać, że jest czymś podekscytowana. “Mamo, usiądź. Muszę z tobą porozmawiać. Wychodzę za mąż”. Sofia oczywiście wiedziała, że jej córka ma kogoś, ale nie sądziła, że to coś poważnego. “Może mogłabyś najpierw przedstawić mnie i tatę swojemu wybrankowi, a potem możesz zrobić takie poważne ogłoszenia” – poprosiła. Przy okazji, powinnaś znać też jego ojca, pochodzi z naszej wioski.” – A kto to jest? – Wujek Wołodymyr, to syn babci Marii, która mieszkała po drugiej stronie mostu.

– Czekaj, czekaj… Twarz Sofii nagle się zmieniła i prawie zemdlała. Na jej oczach minęło dwadzieścia pięć lat. Wróciła do czasów młodości, kiedy była taka jak jej córka teraz. Wujek Vladimir, co za wujek. To jej ukochany Vladimir, który na początku kochał ją bezgranicznie, przysięgał miłość, a potem zdradził ją tuż przed ślubem. Sofia nie wie, skąd wzięła siłę, by przetrwać tę hańbę, przeprowadziła się nawet do innego miasta. Nie odwiedziła wioski przez 10 lat. Dobrze, że później poznała innego Wołodymyra, wyszła za mąż i urodziła córkę. Jej życie wydawało się coraz lepsze, ale ból, który sprawił jej Wołodymyr, nigdy nie ustąpił. Nigdy nie zakochała się w swoim mężu, chociaż była mu wdzięczna za wszystko. Dlaczego właśnie on?

Był jego synem. Sofia nigdy go nie widziała i całą sobą sprzeciwiała się temu związkowi. Teraz musi spotkać się z swatami. A kto będzie jej swatką: zdrajca Vladimir i jego rozwódka. Nie mogła tego znieść. Wszystkie te myśli przemknęły przez umysł Sofii w ciągu sekundy. Wyszła z pokoju, nie mówiąc nic córce. Wieczorem do ich domu przyszedł Oleg, syn Wołodymyra i przyszły narzeczony Anny. Sofia zdała sobie sprawę, jaki jest przystojny. Ma oczy jej ojca i nie sposób się w nim nie zakochać. Sofia nie wspomniała ani słowem o tym, że od dawna zna ojca Olega. Nie spała całą noc, bo miała mieszane uczucia. Z jednej strony pragnęła szczęścia dla córki, ale z drugiej nie chciała wiązać się ze zdrajcą Władimirem.

A co jeśli jego syn okaże się taki jak ojciec i również zostawi Annę dla młodej panny? Rano zadzwonił telefon z nieznanego numeru. Mimo upływu lat Sofia rozpoznała głos: “Witaj, Sofio, tu Vladimir. Proszę, nie rozłączaj się. Mój syn zakochał się w twojej córce i chce się z nią ożenić. Wiem, że sprawiłem ci wiele kłopotów. Zapłaciłem za wszystko w całości, ponieważ żyję tylko z kobietą, której nie kocham. Nie wiem, czy zrozumiesz, ale wtedy musiałem odejść, bo ona spodziewała się dziecka. Ale nie chcę, żeby nasze dzieci płaciły za to cenę. One nie są niczemu winne. Nawet nic im nie mówmy. Niech stoją na ręczniku ślubnym. Sofia zgodziła się, ponieważ chciała, aby jej córka była szczęśliwa bardziej niż cokolwiek innego. Na weselu wszyscy zauważyli, że swat nie odrywał wzroku od pana młodego, ale powód był znany tylko im obojgu. Nawet jeśli im się nie uda, ich dzieci na pewno będą szczęśliwe.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *