Tego dnia wróciłam zmęczona z pracy do domu, a pierwszą rzeczą, o którą zapytał mnie mąż, był brak obiadu! Wtedy zdałam sobie sprawę, że nadszedł czas, aby zmienić coś w moim życiu

Zastanawiam się: kto w ogóle zdecydował, że kobiety powinny wykonywać wszystkie prace domowe? Pewnego dnia zadałam sobie to pytanie i zdecydowałam, że mam dość: nie jesteśmy jaskiniowcami! Tego dnia wróciłam do domu w złym humorze. W sklepie, w którym pracuję, dyrektor postanowił zrobić ponowne rozliczenie przed świętami noworocznymi. Spędziliśmy cały dzień licząc towary i sprawdzając wszystkie daty. Wróciłam do domu bardzo zmęczona. I wtedy – jak na zawołanie – mój mąż zaczął mnie pytać: -“Gdzie byłaś tak długo? Jestem w domu od kilku godzin, a w kuchni nic nie ma. Zaraz zemdleję z głodu.

Zamarłam w korytarzu. Zamiast zapytać mnie, jak mi minął dzień, zapytać o mój nastrój albo pomóc mi się rozebrać, zaczął mnie pytać, czym mam napełnić żołądek! Po to, by potem spokojnie zapaść się przed telewizorem. Zanim zdążył otworzyć usta, by złożyć kolejną skargę, przystąpiłam do ataku: – “Jesteś dorosłym mężczyzną, a nie potrafisz sobie nic ugotować. Zapomniałeś, jak otworzyć drzwi lodówki albo włączyć kuchenkę? Byłem w pracy od ponad dziesięciu godzin.

Moja głowa to zlepek liczb i nazw bezsensownych i tanich słodyczy. Od teraz będziesz gotować wszystko sama. Ja też pracuję i męczę się tak samo jak ty, a czasem mam ochotę położyć się przed telewizorem i obejrzeć ulubiony film, zamiast paść na poduszkę i od razu zasnąć. Nie pamiętam, co jeszcze mu powiedziałam, ale tego dnia mój mąż ugotował najsmaczniejszy obiad w moim życiu. Nigdy więcej nie zadał mi tego pytania. Mamy nową zasadę w naszej rodzinie: gotuje ten, kto pierwszy wróci do domu.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *